Victor

Senzor de ploaie

5 posts in this topic

Problema este ca merge cand vrea el. Ii dau turatie minima si am impresia ca isi iau zborul stergatoarele la cat de tare se invart. Urmatoarea pozitie, nu merg de nici o culoare. Daca dau pe maxim, se misca cand deja nu mai vad nimic. Chestia ca aceste miscari nu sunt constante ci variaza cum vor ele.

M-am obisnuit acum sa gasesc o pozitie cu care ma impac in functie de intensitatea intemperiilor dar parca e frustrant sa tot fiu atent la stergatoare 3-6 min. in trafic si uneori sa nu mai vad nimic in fata.

Vi s-a intamplat? O solutie, ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Use it on manual ;D... Senzorul de ploaie si cel de lumina mi se par cele mai mari porcarii puse pe masinile astea pline de electronica... Ne e lene frate sa dam de un buton si de-o maneta ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer chiar nu imi este lene, asa cum nu imi este lene sa semnalizez TOT TIMPUL, dar  ;D daca il am? Mai bine o cumparam fara si nu ma mai umpleam de nervi.

Dar (pt. nu a deschide alt topic) de spalatorul de geam ce spuneti? Functioneaza si asta cand il taie capul. Dau sa spal parbrizul si nu se misca stergatoarele nici sa le bati. Daca dau de maneta, evident ca o iau din loc si isi revin si automat dupa cateva minute cand spal din nou.

Concluzia este... Houston, i have a problem  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E criza Victor... mai fa si tu economie la curent :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now