zippy

Am facut buba !

15 posts in this topic

Asta e. acum e randul meu, a facut buba la nasuc! :D

Daca e vreodata sa pariati intre un gard de beton si un Volvo,pariati pe gard!

Sunt tare curios ce va iesi la final. Orice sfat si sugestie referitoare reparatii si/sau procurare piese ieftine este binevenita si foarte bine primita (chiar asteptata)! Multumesc!

post-1279-12877856285152_thumb.jpg

post-1279-12877856287155_thumb.jpg

post-1279-12877856289143_thumb.jpg

post-1279-12877856291204_thumb.jpg

post-1279-12877856293173_thumb.jpg

post-1279-12877856295277_thumb.jpg

post-1279-12877856297233_thumb.jpg

post-1279-12877856299147_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oops! Imi pare rau sa vad asta...bine ca nu e buba mare...se rezolva usor.Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regret nespus si ma doare sufletul, sa vad inca un Volvo avariat! Cred, ca ai iesi mai ieftin, sa gasesti un S/V 40 ´´donator´´ si sa negociezi pretul pieselor! Sunt curios, air-bag-urile au sarit? Mult succes si putere de lucru la masinuta ta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc domnilor, nu airbagurile n-au sarit, gardul ala de beton s-a apropiat de volvita al meu cu o viteza mai mica de 50 km/h si sub un unghi mai mic de 30 grade! bineinteles dupa niste frane adevarate!

Ce ma intristeaza este intaritura aia de sub radiatoare , nu stiu cum s-o numesc, care s-a strambat,deformat, astept sa vad ce spun baietii de la service-ul de la coltul strazii!

si bineinteles astept parerile voastre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Intaritura" aia de sub bara, o sa te coste o groaza de bani. Eu zic ca e nasol ce se vede in poze.

Imi pare f rau de ce ai patit.  :(

...dar parca nu mai puteai conduce. (?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adi, masina statea pe loc,a venit gardul peaste ea! Asta e o referire la un film vazut acum 30 ani in urma, o masina plina cu 5 savanti loveste un pom, iar astia au inceput sa-i explice politistului cum ca ei stateau pe loc si pomul a venit peste masina lor.... fain,nu... cred ca asta i-a spus si nevasta-mea politistului.... si ea e o savanta sau Samantha... bineinteles ca n-a lovit-o ea....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca exista pe forum un CristianV care dezmembreaza numai S40/V40, poti gasii la el toate reperele de care ai nevoie .

Succes !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca-ti trebuie doar un far +bara.,si mai departe un tinichigiu bun,care il gasesti aici

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,4523.0.html

,pe care ti-l recomand(doar ca tinichigiu,ca mecanic nu stiu),.

dar cred ca mai bine te duci la un tinichigiu intai,si dupa aia te apuci sa cumperi piese.succes si rabdare in primul rand

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Daca costurile sunt mai mari de 1000 euro incearca sa cauti una neinmatriculata,si vei mai ramane si cu piese, nu or sa se potriveasca la motor sau la cutie, dar la caroserie sigur gasesti tot ce iti trebuie, si restu mai faci ceva banuti din ele.  Asta doar daca e ceva grav si costisitor pe dedesupt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa vad ce iese,sambata sunt programat la tinichigiu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intarziat sa va tin la curent cu vindecarea bubei la un service de colt de bloc. au ramas cicatrici mari,eh, vedem ce mai facem. doresc in acelasi timp sa le multumesc si celor care m-au ajutat si sprijinit, in ordine alfabetica:DJ claudiu, marcellus, midnight caller, rich1974. si bineinteles ajutorului meu de nadejdie,nepotul ninu!

post-1279-12877860986963_thumb.jpg

post-1279-12877860989142_thumb.jpg

post-1279-12877860991221_thumb.jpg

post-1279-1287786099324_thumb.jpg

post-1279-12877860995114_thumb.jpg

post-1279-12877860997105_thumb.jpg

post-1279-12877860999173_thumb.jpg

post-1279-12877861001177_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bine ca totusi e intreaga si functionala. Daca nu te uiti atent, nu se vad acele cicatrici de care vorbesti.

Ma bucur ca ai reusit sa o repui pe picioare.

Felicitari!

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa continuui : capota a fost ciocanita si indreptata, aripa dreapta a fost de la un coleg (marcellus), semnalizatoare de la alt coleg(djclaudiu), bara este refacuta din doua bucati,a mea si a lui marcellus,ce am gasit a fost prea scump, restul,far...si ce mai urmeaza le-am obtinut prin bunavointa lui midnight.

Ce nu se vede, bratul dreapta, a venit tot de la marcellus.

cea mai mare prostie, am ales prost tinichigiul, care numai dupa terminarea lucrarii mi-a spus ca ar fi trebuit sa ma duc la alt service sa indrept sasiul,a fost putin afectat.

La un astfel de accident si tinand seama de varsta masinii, merita luata alta pentru piese sau schimbare talon(dupa posibilitati). una peste alta,ea merge, dar aspectul , linia clasica nu a iesit, recunosc ca imi este rusine pentru ce am facut din frumosul v40 pe care l-am avut!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fai maestre o gaura si la farul dreapta, in bara, ca se vede aiurea rau cu un singur stergator... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ii fac sau o astup pe cea din stanga, am fost ocupat rau in ultima luna... Oricum, mai am de lucru la ea, ma bucura faptul ca functioneaza in parametrii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now