Sign in to follow this  
Followers 0
vrg

Carlig de tractare

4 posts in this topic

Salutare

  Sunt posesorul unui sistem de tractare Bosal (detasabil) pt S40. Din cate stiu eu se recomanda montarea acestuia la reprezentanta. Am sunat si mi s-a raspuns ca operatiunea dureaza patru ori cinci ore. Mie mi s-a parut un pic exagerat.

  V-as ruga sa-mi spuneti, din experientele voastre anterioare, de ce ar dura atat? Sunt anumite aspecte in relatia cu Service-ul la care ar trebui sa fiu atent?

Multumesc si va urez toate bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai probabil pentru ca se taxeaza pe ora ?  :D :D

Gresesc undeva ?  ;D

V-as ruga sa-mi spuneti, din experientele voastre anterioare, de ce ar dura atat? Sunt anumite aspecte in relatia cu Service-ul la care ar trebui sa fiu atent?

DAAAa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu afecteaza cu nimic garantia masinii, asa ca teoretic il poti monta oriunde. Timpul maxim, cu tot cu instalatie electrica e de cca 2-3 ore.

M-am mai lovit de urmatoarele:

- carligul trrebuie inrolat in calculatorul masinii si mai costa xxx . FALS .

- trebuia luat de la noi, pentru ca ala e asa si pe dincolo. nici un producator nu face carlige . de regula se merge pe echipare cu BOSAL sau BRINK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe ora. .... Ce sa zic? chiar de la primul contact sa simti gogoasa cum e un pic umflata cu pompa...

Sunt usor descumpanit... Nu discut pretul, nu ma targuiesc (chiar daca e pe ora) ...Banii mei , serviciile lor...ok,, economie de piata, lipsa concurentei..inteleg fenomenul. Daca nu-mi convine..nu apelez. Dar nici sa scoti niste ore din burta ...

Ma mai gandesc. Va tin la curent.

Multumesc

PS: interesanta faza cu pc-ul masinii "ursule". Scuzati familiarismul. Sper sa nu fie generala treaba. Merci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0