M

Recarosare S40

3 posts in this topic

Avand in vedere nesimtirea de care da dovada guvernul Romaniei cu taxa lor de inmatriculare, singura optiune mai buna care am gasito este sa fac o recarosare. M-am interesat pe site-ul RAR-ului si acolo imi da doar actele necesare care trebuiesc aduse(pare destul de simpla si necostisitoare procedura) dar am inteles ca trebuie sa vii la RAR cu amandoua masinile...si cu cea "noua" si cu cea inmatriculata deja. Este adevarat? Stiu ca exista pe forum cineva cu un s40 exact ca al meu..acelasi an,aceeasi motorizare si aceeasi culoare (1997,1.8 16v,negru) dar am cautat pe forum si numai dau de el. Este vorba despre S40-ul botit care apare intr-un filmulet pe youtube(parca) la o intrunire Volvo....numai stiu locatia si data exacta dar stiu ca era dat la dezmembrari pe forum. V-as ruga din tot sufletul daca puteti si aveti timp sa-mi spune-ti care sunt pasii REALI care trebuie sai urmezi si daca se merita sau nu.Am inteles ca e multa bataie de cap,astepti mult si trebuie duse o gramada de acte. Trebuie sa cumpar doar actele masinii respective sau si masina? In caz ca are cineva de vanzare ceea ce am nevoie eu il rog sa imid ea un mesaj pe privat cu pretul si datele masinii. Mentionez ca masina mea are numere straine valabile (nu sunt numere de vama cu data de valabilitate, sunt numere normale), este proprietate personala, are asigurare si ITP-ul inca valabil in tara respectiva, deci nu are nici o problema cu actele.

Va multumesc mult si imi cer scuze daca am postat in topicul gresit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Incearca optiunea "search" din forum. S-a mai discutat despre recarosare.

Mult succes!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi am un bun prieten la rar,cand am deschis subiectul recarosare, ptractic doream sa iau alta masina si s-o trec pe numerele care le am, desi el ma sustine, m-a indrumat catre taxa.... mai simplu si la fel de costisitor, plus ca-ti trebuie acte de la service,bla,bla,etc... nu se merita ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now