Sign in to follow this  
Followers 0
Guest vlad_leader

Casco S80

11 posts in this topic

salut..ma gandesc sa-mi cumpar si eu un S80 de prin 2004-2005..de 2.4i...puteti sa-mi spuneti si mie..cat ar fi casco pe an?aveti idee?...ma gandesc ca nu va fi f ieftin..totusi e masina de la lux de la volvo :D ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima de asigurare Casco poate varia de la 5% la 6,5% din valoarea de lista a automobilului. La un S80 de 2,4i pretul de lista probabil ca ajunge la 40.000 de euro, deci prima de asigurare anuala poate varia in functie de asigurator intre 2000 euro si 2600 de euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda, daca ti-ar da 40.000 la dauna totala, nu ar fi mult.  :D

Dar cu criza asta...vai si amar.

Bafta si fereste-te de accidente !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ms mult:D....totusi..daca are vechime de 4-5 ani..nu ar trebui sa mai scada nitel?;))..cel putin eu asa sper.. ca asta e singurul lucru care ma ingrijoreaza..nu revizii si achizitia;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din valoare de nou ( luata din catalogul Schwacke) se scade uzura care variaza in functie de anii masinii, in cazul tau va ramine in jur de 60-70%, se aplica o cota de prima de 7-8% si se obtine prima de asigurare!Mai simplu da-mi o copie dupa talon si iti fac niste oferte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am nici o masina pe care sa o cumpar acum...inca ma gandesc la model;)) dar..casco vreau sa-i fac neaparat...la toate masinile pana acum am avut casco..la maj conduse nu de mine..a fost bun;)).mai ales la o masina ca S80 care sunt sigur ca are piesele ff scumpe:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci de raspuns. Eram doar curios. Eu lucrez in asigurari si mi-au dat frnciza de 300 sau 400 euro (nici nu mai stiu) pt. avarii minore. In cazul asta am spus ca mai bine vopsesc eu bara (daca este cazul) cu 250 ron. Pt. avarii mari, merita. Dar si banii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu un S80 din 2005 cu motoru D5 pe el ... casca anual 1300euro.

Daca esti interesat sa iti faci casco dute la Ardaf pt ca eu i-am gasit cei mai ieftini ... de la 2000 la 1300 e o diferenta considerabile .

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D va multumesc...adev e ca daca imi iau s80...clar o sa-i fac si casco..asa mi se pare mie mai bine :D sa speram ca totul se va rezolva bine pt toti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0