Guest vlad_barosanu

nu merge resetarea lampii service now

37 posts in this topic

Sau cu Launch ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

dinner  :D

Programe/diagnoza, danutttz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danuttz ..

Tester universal X431 Launch si respectiv  tester dedicat Volvo=VIDA Dice (DIagnostic Comunication Eq.)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chinezu ca chinezu, este flamand și se gândește la "prânz" dar suedezu cu "zarul" lui la ce se gândește ?

La anumite modele de Volvo nu merge resetat "SERVICE" din bord DAR exista testere cu care se poate face, foarte multe serviceuri mici folosesc BOSCH KTS, GUTMANN, Launch X431 care pot reseta intervalul de service. Tot multe serviceuri desi au scula potrivita nu au mufele potrivite (pt Volvo) si ultimele updateuri.

Deci in teorie se poate reseta la orice service cu un tester universal dar trebuie sa aiba si softul+mufa pt Volvo .

@Danutzzz nu te mai chinui ca nici la AlinBuga nu a mers decat cu testerul ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici la mine nu merge manual, numai digital. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La toate T4/2.0T pana in 2000 am impresia ca nu merge decat "digital"  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chinezu ca chinezu, este flamand și se gândește la "prânz" dar suedezu cu "zarul" lui la ce se gândește ?

La cina ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nici la v40 meu din '99 T2 nu merge "manual" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am reusit din prima, se uita vecinul meu ce fac si a ramas cu gura casca. Nu intelegea cum se poate asa ceva. I-am explicat ca pe forum sunt oameni descurcareti si la nevoie foarte saritori sa te ajute.  :D  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chinezu ca chinezu, este flamand și se gândește la "prânz" dar suedezu cu "zarul" lui la ce se gândește ?

La anumite modele de Volvo nu merge resetat "SERVICE" din bord DAR exista testere cu care se poate face, foarte multe serviceuri mici folosesc BOSCH KTS, GUTMANN, Launch X431 care pot reseta intervalul de service. Tot multe serviceuri desi au scula potrivita nu au mufele potrivite (pt Volvo) si ultimele updateuri.

Deci in teorie se poate reseta la orice service cu un tester universal dar trebuie sa aiba si softul+mufa pt Volvo .

@Danutzzz nu te mai chinui ca nici la AlinBuga nu a mers decat cu testerul ;D

Asa este ! am incercat cu toate degetele si ....dupa ce le-am amortit si pe ale lui BogdanG , nu a ramas decat ...testerul pentru resetarea Service-ului !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now