Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

kalyyyyyy

Piese second

4 posts in this topic

Azi am fost la un tip care avea dezmembrate cam 5 volvouri 340-360. Toate piesele se afla la el in boxe, are multe componente si mai ales multe maruntisuri adunate in cutii frumos si catalogate. Tipul e meticulos si a strans destule. Printre piesele mai mari are punti, bari ,usi, 2 capote in stare excelenta, tapiterie, fete de usi. Pentru motoarele de 2000 are si cam tot dintr-o injectie(inclusiv calculatorul). Preturile sunt cel putin ok dupa parerea mea (eu am dat 150 de lei pe o punga intreaga de piese marunte si o planetara in stare decenta) Pe tip in cheama Bobi, sta in Balta Alba si are nr de telefon 0722490653. Rog moderatorii sa nu mute topicul pe sectiunea de bursa macar o saptamana, ca sa afle si userii cu volvo seria 300, la bursa ajung repede in pagina 2 si nu mai apuca nimeni sa le vada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atentie mare la acest Boby ! Am fost la el , sta destul de departe(Ozana) , dar asta n-ar fi nimic. Am cumparat de la el o clanta de usa si o pompa de vacuum , dupa spusele lui , BUNE ! Am platit , am plecat si am mers la mecanic sa monteze piesele. Aici , surpriza ! NIciuna dintre piese nu era buna ! Mecanicul a trebuit sa-l platesc.......

Dupa aceea , suna-l pe Boby si cere-i banii inapoi. A inceput sa spuna ca pompa nu-i a lui , tre sa dea banii inpoi de unde a luat-o , etc. Ma rog , am reusit sa repar pompa de vacuum(pe keltuiala mea) si am pastrat-o.  Dar clanta , nu am reusit sa o repar pt. ca lipsea o mica piesa din ea. I-am spus domnului Boby , care m-a plimbat cam o saptamana , pe telefoanele mele INSISTENTE , bineinteles pe banii mai , iar intr-un sfarsit mi-a spus ca sa nu-l mai sun pt. ca el e la sevici , e ocupat(el fiind taximetrist) si nu vrea sa fie deranjat. Bineinteles ca i-am spus ca nu doresc sa-l deranjez , dar tre sa-mi dea banii inpoi pt. clanta defecta. Ma rog , intr-un sfarsit am ajuns si la asta. A profitat de faptul ca vroiam banii inapoi si m-a kemat la el acasa(Ozana) . desi el este toata ziua pe drum , fiind , asa cum am spus , taximetrist. Am facut-o si pe asta. Am mers acolo , la el , el a venit si mi-a cerut clanta , intai de toate. L-am intrebat daca ar fi posibil ca eu sa fug cu banii si cu clanta...........?! MI-a dat banii , am inkeiat cu Boby si nu vreau sa-l mai vad. Daca vreodata veti fi nevoiti sa cumparati piese de la el , va sfatuiesc sa fiti foarte circumspecti , verificati bine tot ce cumparati sau mai bine cautati alt furnizor. Va urez drum bun  cu multi kilometri fara reparatii si mai ales fara piese de la dl.Boby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CU mine s-a purtat ok, e adevarat totusi ca am luat piese pe care le puteam verifica pe loc. Ramane totusi valabil ca are tone de maruntisuri.

Offtopic, domnule Cocobirlozaur, ce anume ai patit la acea clanta? nu de alta dar si eu am schimbat una si daca nu ai acelasi defect ca mine , mai exact partea de care tragi cu mana rupta, contacteaza-ma si vino sa iei clanta defecta,poate faci din 2 una.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot off-topic: clantele astea cedeaza foarte usor. Am avut cate una rupta la fiecare din masini, si la fel, din doua stricate am facut una buna (de fapt din trei).

Share this post


Link to post
Share on other sites