contdezactivat

Zgomot mare in habitaclu

11 posts in this topic

Stie cineva ce pot face ptr a reduce zgomotul creat de motor in habitaclu?

Am si insulatie la motor, am si pasla la capota... nu am scut la motor. In rest toate elementele de protectie fonica sunt intacte.

As prefera sa aud motorul de la 2600-2800 de ture in sus.

Vreau liniste. :)

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgomotul in interior adesea se datoreaza elementelor elastice de sustinere a ansamblului motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tampoanele motor sunt cam obosite, le luasem in calcul.

Crezi ca ar trebui umblat si la tampoanele de la cadru, de la imbinarea cu sasiul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine a devenit mai zgomotoasa si simt mai bine vibratiile dupa ce am schimbat tamponul central de la cutie (in partea din spate a mot).Cu cel dinainte care era varza nu prea era galagios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine e relativ acceptabil pana se incalzeste dupa devine aiurea se aude ceva ca un bazait sub bord ca un motras am incercat sa virez de volan si pret de 1..2 secunde nu se mai aude dupa care incepe iar?! ce oare sa fie? ulei de servo nu pierde.!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am schimbat lichidul din bidonul servo nu l am schimbat pe tot si tot asa se aude nici o modificare chiar am ascultat de unde vine zgomotul si se pare ca din partea fata dreapta vibreraza aripa cred ca de la pompa servo  !!!! nu am desfacut sa vad ce se intampla .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now