Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Nistor

Salutare la toata lumea!

13 posts in this topic

Salut! Sunt Nistor Mircea din Cluj si un impatimit al marci VOLVO. Am avut un model v40 din 2003 si de curand l-am schimbat cu un s40 din 2006.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru noua achizitie!

Acum ca ai mers pe amandoua variantele, care ti se pare mai buna, confortabila, economica, etc..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si cu cel nou... Dar din pacate la asta nou inca nu i-am facut mai multe poze... Urmeaza... ;D

post-0-12877858294333_thumb.jpg

post-0-12877858305543_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modelul nou este mult mai confortabil si mai spatios decat cel vechi. Deasemenea este si mai economic, desi nu stiu daca ar fi corect sa fac o comparatzie intre ele deoarece modelul vechi era cu motor de 1,9D iar acesta are motor de 1,6D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit printre noi !

mie imi plac ambele !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ati venit pe forum , eu sunt mai nou si urmeaza sa-mi iau un Volvo dar modelul vechi primul S40. Din cate am vazut pe forum motorul de pe cel vechi este de 1.9D si are 116 CP si cel nou are 1.6D si 110 CP daca nu gresesc , oricum numai are importanta pana la urma e diferenta doar de 6 cai putere mai mult nu :D Sa o stapaniti sanatos si fara evenimente neplacute .

  Numai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna! Sunt Simona, sunt din Constanta si am un S 40 din 2008, sunt noua pe forum si sper sa imi fac multi prieteni si sa impartasim multe lucruri impreuna.  Imi poate da detalii cineva despre xc60?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit si printre fani.

Frumoasa masina, multi km fara incidente.

ps. Simona, deschide si tu un topic in "Hai sa ne cunoastem" si prezinta-te acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc de primire. nu prea stiu eu ce sa fac pe aici dar imi dau toata silinta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0