Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

figo

vand s60 d5 din 2006

43 posts in this topic

Scuze de off:@alin_ux:vrei masina mea plus 2500-3000E?(as fi postat si on topic,aceiasi chestie dar nu se incardeaza in sume).Alin,a ta e bi cu GPL sau GNC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

gpl , dar am "maritat-o"  la  schimb cu un peugeot 207 din 2008, pentru nevasta -mea, benzina 1,4, 75 cp, etc... nu prea multe, dar suficiente dotari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

luni merg sa fac efectiv  schimbul, dar , sincer, as fi preferat sa o vand, sa iau banii ,  cu 7000 as fi luat altceva decat 207.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum sa dai s60 d5 pe un ...peugeot 207 ? 

In ce tara traim...Pacat de masinutza aia a ta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai sa-ti spun care e chestia! peugeot-ul ala are 9700km, e pentru femei - micut, cai putini- foarte bun pentru incepatori, consuma putin, se  comporta  bine prin oras. normal ca nu se  ridica la nivelul unui S60, dar, tinand cont ca este 2008, km putini, a mea 2002, aproape 200miikm, de vreo 2 luni incerc sa vand masina mea am lasat pretul pana la 7000 euro si degeaba. si mai e chestia ca acum tre` sa apara si xc60 ul ( abia astept  ;D) . pana la urma am ajuns la concluzia ca pentru sotie este mult mai indicata o masina micuta decat S60. ce sa fac, imi pare rau ca o dau, dar asta e. sper ca viitorul proprietar sa fie multumit de masina cel putin asa cum am fost eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mai intrebam cum ajunge VOLVO la chinezi  >:( . Daca am ajuns sa schimbam un VOLVO pe un PEUGEOT ( chiar si din 2008 ) nu e doar criza e jale curata  :( . Pacat de masina , totusi sa speram ca a ajuns pe mina unui pasionat VOLVO si nu a vreunui smecheras care a facut schimbul in ideea obtinerii unui pret mai mare ( doar e VOLVO , nu ? ) .

P.S. De curiozitate ai fi schimbat S-ul tau cu 460-ul meu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu a vrut sa il schimbe nici cu V-ul meu, deci...Dar oricum asta e alegerea lui si nu trebuie sa il judecam noi.parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel putin eu nu il judec , doar imi exprimam parerea .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mai intrebam cum ajunge VOLVO la chinezi  >:( . Daca am ajuns sa schimbam un VOLVO pe un PEUGEOT ( chiar si din 2008 ) nu e doar criza e jale curata  :( . Pacat de masina , totusi sa speram ca a ajuns pe mina unui pasionat VOLVO si nu a vreunui smecheras care a facut schimbul in ideea obtinerii unui pret mai mare ( doar e VOLVO , nu ? ) .

P.S. De curiozitate ai fi schimbat S-ul tau cu 460-ul meu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

peugeot 207 aproape nou - 2008, km f putini, pe volvo S60 - 2002 = afacere buna in contextul in care incerc de vreo 3 luni sa vand masina si ... nimic, apoi ce sa fac cu 2 benzinare  una de 2500cm  - S60, cealalta de 3000 cm xc60. una 170 cp, cealalta 285cp. pe care sa o conduca nevasta-mea incepatoare?!  merge f  bine un peugeot 1,4, 75 -80 cp , in loc de S60.  ce sa fac?! tre s-o dau ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce ziceti daca deschideti alt toppic aici incerc sa imi vand si eu masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu vezi 12k E ultimu pret deci exact ce cauti tu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai vezi mai nene?Se gaseste si in bani mai putini...acum sa raspunda si omul.

Share this post


Link to post
Share on other sites