seeme

senzori de parcare s40

18 posts in this topic

va rog mult daca are cineva montat pe spate senzori de parcare sa faceti o poza si sa o atasati ; vreau sa mi montez si eu si as vrea sa vad pozitia lor , eventual cateva detalii despre locul prin care au ajuns firele de la senzori in porbagaj.

va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu prin calculator o poza dar sunt de fabrica si nu stiu pe unde vin firele, dar daca desfaci chederul de la portbagaj si tragi putin si de capitonaj cred ca e imposibil sa nu gasesti un loc pe unde sa tragi firele...

post-979-12877858499131_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am eu prin calculator o poza dar sunt de fabrica si nu stiu pe unde vin firele, dar daca desfaci chederul de la portbagaj si tragi putin si de capitonaj cred ca e imposibil sa nu gasesti un loc pe unde sa tragi firele...

offtopic:

f frumos esapamentul. Se aude bine? ca totusi e diesel...

ontopic:

Nu-ti pune senzori de parcare aftermarket. daca vrei sa-ti pui, pune-i originali. Merita pana la ultimul leut

post-696-12877858508909_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru un diesel se aude destul de bine. Suna frumos in sarcina dupa 2500turatii. In rest e cam silentios, bun pentru drumurile lungi. Cel mai mult imi place, de cand am pus evacuarea asta sport, sunetul gen bov care se aude cnd schimb treptele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva ce pret au cei originali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru un diesel se aude destul de bine. Suna frumos in sarcina dupa 2500turatii. In rest e cam silentios, bun pentru drumurile lungi. Cel mai mult imi place, de cand am pus evacuarea asta sport, sunetul gen bov care se aude cnd schimb treptele...

Ai cum sa inregistrezi sunetul? pleaseeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa incerc dar nu prea am cu ce sa-l descarc. Eventual imi lasi un nr de tel si il asculti live ;D

0743627535 Alex.

Oricand  :-*

ms mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cum se aude?:)

stai ca nu n-a sunat inca :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut upload pt Domnul Dany

Enjoy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

va multumes tuturor celor care mi-ati raspuns solicitării... sunt curios cat ar costa senyorii de parcare originali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai usor mod de a afla e sa suni direct la ei sa-i intrebi. Nu cred ca e multa lume care isi pune originali din cauza pretului prea mare, cum sunt de altfel la Volvo toate dotarile care vin ulterior pe masina... Si eu iti recomand sa iti pui originali deoarece au acele suporturi de fixare sa nu stea inclianti; in schimb, in primul rand senzorii universali nu au asa ceva si daca sunt inclinati s ar putea sa nu iti indice bine sau sa nu iti ia toate obiectele, si in al doilea rand, bandoul pe care vin prinsi senzorii este putin rotunjit si nu cred k se prea potrivesc cei universali, numai daca ii prinzi in spoiler mai jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai usor mod de a afla e sa suni direct la ei sa-i intrebi. Nu cred ca e multa lume care isi pune originali din cauza pretului prea mare, cum sunt de altfel la Volvo toate dotarile care vin ulterior pe masina... Si eu iti recomand sa iti pui originali deoarece au acele suporturi de fixare sa nu stea inclianti; in schimb, in primul rand senzorii universali nu au asa ceva si daca sunt inclinati s ar putea sa nu iti indice bine sau sa nu iti ia toate obiectele, si in al doilea rand, bandoul pe care vin prinsi senzorii este putin rotunjit si nu cred k se prea potrivesc cei universali, numai daca ii prinzi in spoiler mai jos...

asta ca sa nu mai vorbim de lag ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

din cate stiu eu cam 450 Euro fara TVA daca e optional la cumpararea masinii.

nu stiu cat ar costa sa-i pui ulterior in service Volvo, pt ca in cazul asta e de presupus ca platesti suplimentar manopera.

personal, ii am, dar nu pot sa zic ca ma omor dupa ei.

incepe sa sune avertizorul de la o destul de mare distanta de obstacol, ceea ce e destul de enervant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie personal chiar mi se pare ok ca incepe sa sune de la o distanta mai mare pentru ca odata invatata distanta te ajuta la parcarea intre masini sa lasi distanta pana la cel din spate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe partea interioara a barei, si in fata si in spate, exista deja marcaje pentru senzori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe partea interioara a barei, si in fata si in spate, exista deja marcaje pentru senzori.

Si ce fel de senzori ti-ai montat?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now