Sign in to follow this  
Followers 0
Guest costyn1974

Amortizoarele de la portbagaj Volvo S70!

7 posts in this topic

salutare! revin si eu cu o problema poate minora pentru altii dar destul de importanta pentru mine!stie cineva cum se demonteaza aceste amortizoare de la portbagaj,pentru ca sunt terminate de tot si un site de piese unde imi pot comanda altele noi(bine nu imediat ca nu stau bine cu finantele acum si nu stiu cit costa).capul dinspre spatele masinii iese usor dar celalalt cap nu vrea sa iasa!ma puteti ajuta? multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite aici - poate te ajuta. Celalalt capat trebuie sa iasa destul de usor - baga o surubelnita mai sanatoasa, pentru a face o parghie cu care sa te ajuti si trage tija in exterior, capul amortizorului va iesi/sari din acel locas.

post-495-12877858996394_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc mult pentru informatiile date,Matrixxx,am reusit!Acum sa caut altele noi si totul este ok!multumesc inca odata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ca te-am putut ajuta.

Numai bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata!le-am inlocuit!acum este perfect! ;D  ! am avut noroc ca acele capete sint demontabile(desurubabile) si leam putut monta cu usurinta pe alte amortizoare universale ca sa spun asa! mii de multumiri inca odata! fara ajutorul tau si acum as fi avut acel baÈ› in portbagaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

te astept la Polivalenta intr-o joi, la o intilnire, sa bem un...suc impreuna  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu cea mai mare placere! Nici eu nu stau departe de polivalenta,stau undeva la Ramnicul Sarat(piața) :D! Dar cind vin acasa,pentru ca acum nu sint in tara.Sint in Spania. :sunny:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0