criss

nu merge inchiderea din telecomanda

10 posts in this topic

daca s-a lovit cineva de o astfel de problema cu inchiderea din telecomanda si ma poate ajuta?nu se aprinde ledul din bord care indica inchiderea centralizata.unde pot umbla sa dau de modulul alarmei sau ce sa fac?usile se inchid si deschid din cheie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

incearca sa schimbi bateria de la telecomanda.... sau chiar sa duci telecomanda la un electronist.... Si eu am avut o problema cu telecomanda (s-a dezlipit un pin de la buton)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nk multumesc de sfat.am schimbat bateria dar tot nu merge.nu se aprinde nici ledul din bord .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verifica siguranta de la imobilizator.

De semenea mai poti incerca sa scoti bateriile din telecomanda si sa tii apasate ambele butoane timp de 5 secunde. Bagi bateriile inapoi si vezi daca merge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

adi2727 unde se afla siguranta de la imobilizator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sub capota, in fata volanului ar trebui sa fie minim 1 cutie. Scrie "Fuses" pe ea.

Este fie langa oala din stanga, fie langa stergatorul din stanga...

Si s-ar putea sa mai ai ceva relee de la alarma, deasupra pedalei de ambreiaj. este un compartiment pe acolo.

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

adi ,acolo in panoul de sigurante toate sunt bune ,credeam ca mai are pe undeva o siguranta,mersi oricum ptr ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce patesti tu acum, au mai patit si altii cand au demontat motorul sau electromotorul.

In momentul ala ceva se da peste cap... ce exact nu stiu sa iti spun.

Ar mai fii o varianta sa incerci sa reprogramezi telecomanda.

Eu am fost la un momentdat nevoit sa o reprogramez datorita unui scurt care mi-a dat tot sistemul pete cap... dar din moment ce nu iti merge nici ledul din bord, nu stiu ce sa zic (la mine nu tin minte daca mai mergea sau nu ledul cand a trebuit sa reprogramez).

O sa ma mai interesez. Poate pana atunci, mai stiu cate ceva baietii cu 850-uri.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now