Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Godfather

O vand

43 posts in this topic

;D psihologic

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super oferta. N-am un euro marunt, ca ti-as fi dat 5.100 ... dar asta e .. poate fac rost:). Bafta multa la vanzare, o sa te sune un prieten, poate va intelegeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasule bafta la vanzare, e moarta piata si dupa cum bine stii Volvo se vinde foarte greu acum pot spune ca Volvo nu se vinde deloc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine decat Godfather nu cred ca stie cineva de pe forum cum se vinde volvo...

si mie imi place pretu'  ;)

bafta la vanzare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca si tu,cu ,,relatiile pe care le ai'',o postezi pe site la vanzare,atunci noi ceilalti,ce sa mai facem ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu o expunere mai mare rezulta o vizibilitate mai mare. Iar aici am postat si in ideea in care nu ma deranjeaza un schimb + diferenta din partea mea pentru un XC70 (maxim 120,000 km) sau S60 (maxim 80 -90,000 diferenta)

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

un s60 din 2005 motor d5 cutie automata  133500 km te intereseaza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Zi o suma...

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

uitate la pagina 2 volvo s60 2005.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceri 16,000 Euro pe ea.

Oooooooffff, in regimul asta pot sa cumpar S60 2008 / Edition (piele, xenon, scauna incalzite, jante 17, clima, etc, etc) / 14,000 km rulati...la 17,000 Euro

Nota Generala (fara intentia de a jigni sau supara pe cineva) :

oameni buni nu mai cereti sumele astea pe masini, piata este alta si dicteaza o cu totul si cu totul alta conduita

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

oameni pot sa ceara cat vor,da cine vrea sau cine poate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dar nu poti zice ca e mult sau putin pana nu vezi un lucru nu?asta e parerea mea.pe mine ma ajuns masina aproape 20 000 de euro cu inmatriculat acum am cerut 16 000.asta e.dar inainte sa cumpar masina daca spunea prorietarul 17 000 cred ca spuneam acelasi lucru ca si tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si crezi ca iti recuperezi banii investiti? Si eu vreau sa vand un Nissan cu 1500 Euro mai putin decat l-am luat acum doi ani (nu vorbesc de ceea ce am schimbat la el, inca vreo 1500 Euro). Crezi ca m-a sunat cineva? Nimeni.

Eu cred ca trebuie sa fim realisti si sa vedem ceea ce se intampla pe langa noi, nu sa visam frumos. Suntem totusi in plina criza....

Stiti vorba aia: Prost nu e cel care cere, ci cel care da..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu masina o am din 2008 luna a 11 si ma ajuns 20 000 de euro cu tot cu taxa si de la 20 000 la 16 000 e diferenta si eu nu am fololosito un an si jumatate.cam asta e realitatea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Mariansimiz: Asta-i Volvo... Daca il tii pe dreapta pierzi bani. Trebuie sa mergi mult cu el sa-ti scoti banii si sa-l tii cit mai mult. Nu vreau sa te sperii dar un coleg de pe forum cu un XC 70 pe care a dat acum 2 ani 25.000 Euro a ajuns sa-l lase la 10.000 Euro. E o diferenta, nu? Nu de 4.000 ci ...... Oricum 16.000 este cam multisor dar multa bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horia cred ca nu vad bine 5100 euro pe acest V40? ???

In Germania gasesti acest model din 2000 cu preturi care variaza intre 2000 - 3500 de euro.

La acest pret sunt convins ca esti prea indragostit de ea (de masina) si vrei sa o tii for life.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horia cred ca nu vad bine 5100 euro pe acest V40? ???

In Germania gasesti acest model din 2000 cu preturi care variaza intre 2000 - 3500 de euro.

La acest pret sunt convins ca esti prea indragostit de ea (de masina) si vrei sa o tii for life.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cristi: ce-ar fi sa lasi omul sa-si vanda masina ? Astept cu interes sa te vad pe tine cat vei cere pe-a ta ! Pe acest topic fie cumperi masina, fie ceri detalii vanzatorului. Fara comentarii inutile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca mai adaugi taxele de inmatriculare unde ajungi?

Bafta la vanzare/schimb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horia inca mai am masina si am facut pana acum 170.000 km si nu sunt dispus sa o vand. Probabil ca o voi da unui prieten in viitorul apropiat dar cu siguranta pe ea nu va scrie De vanzare.

Bafta la vanzare dar nu cred ca este momentul sa o vinzi acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UP !

4,999 Euro

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.