Sign in to follow this  
Followers 0
Guest cristikrs

reglaj faruri

33 posts in this topic

eu mergeam pe faza lunga noaptea si nu ma injura nimeni...chiar nimeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te cred Danutzzz dar nu ai de unde sa stii daca te injura.....alora????

Te injura crede-ma....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa este xenoanele e proaste, mai ales cele bi-adaptive, niste prostii, ma apuc chiar acum sa-mi dau xenonu jos de pe masina, prost suedezu ala care l-a montat  =)) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa este xenoanele e proaste, mai ales cele bi-adaptive, niste prostii, ma apuc chiar acum sa-mi dau xenonu jos de pe masina, prost suedezu ala care l-a montat  =)) .

Da... e proaste.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te cred Danutzzz dar nu ai de unde sa stii daca te injura.....alora????

Te injura crede-ma....

Nu m-ai inteles...Eu ma refeream ca becurile pe care le aveam erau mult prea slabe si am mers intr-o seara vreo 100km pe faza lunga si nu mi-a dat macar unul un flash(la asta ma refeream ca nu ma injura nimeni ).Cand eram pe faza lunga se vedea exact cum trebuia sa se vada pe faza scurta.

@Bogdane xenonul face toti banii...Mai ales cel de fabrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca face dar unii nu inteleg :D

Iar lupa pt asta a fost inventata de BMW in 1985, iar in 1986 a fost pusa pe seria 7 , marele avantaj era ca oferea cu 30% mai multa lumina si nu orbea ceilalti conducatori auto. Faptul ca blocul optic reflexiv a fost revolutionat in ultimii ani si focalizeaza foarte bine este alta mancare de peste DAR lupa bi-adaptiva face toti banii mai ales daca este acompaniata de un sistem de "cornering" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan G, am un Volvo V40, 2003 cu volan pe stanga, dar pe care l-am cumparat din UK, deci bateau pe partea stanga.

Acum vreau sa-l duc la RAR, insa e posibil sa trebuiasca sa cumpar alte faruri. Ai idee daca le pot regla sa bata pt mersul pe dreapta (desi pe ele deja scrie RHD)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0