Guest Cyborg

Salut stiti vre-un service in Bucuresti?

12 posts in this topic

O sa vin zilele viitoare in Bucuresti sa incerc un Volvo (sunt din Mures) si as vrea sa il Bag la Teste (tester, barometru, lampa aia de vopsea etc.) si v-as ruga daca puteti sa ma indreptati spre un service (cat de cat acceptabil si la pret nu gen reprezentanta) unde sa il pot incerca caci totusi nu as da vre-o 9000E pe aiurea. Ms de raspunsurile cu consumul,... m-ati lamurit ca nu e chiar asa de speriat cum imi ziceau unii prieteni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu masina mea am cumparat-o din Bucuresti din Piata Vitan. Acolo au toate testele de care ai nevoie.... Km ii poti verifica doar la reprezentanta dupa seria masinii (cea din parbriz din fata volanului).

Share this post


Link to post
Share on other sites

    "Barometru" ? Sau ai vrut sa te referi la testul de compresie ? Daca da, nu se face asa ceva la AutoTest (AutoVit) ! Tot  ce pot ei face e sa o puna pe un "Dyno-tester" si sa-ti spuna cu aproximatie cati cai / Nm mai are masina, si de aici sa tragi tu o concluzie. Ca exemplu, fosta mea masina, un V40 de 1.6 avea din fabrica 109HP si 145Nm, iar cand am cumparat-o (la 170.000km), mai avea 105HP si 138Nm, asta cu revizia nefacuta. Sunt motoare foarte durabile !

    Numai bine si sa o stapanesti sanatos daca o iei !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am dus masina la primus. Verificare stare tehnica masina+ test calculator 195 ron. ast aprin ian-feb. in autovit era vre-o 280 ron verificarea tehnica si 190 ron parca testul de calc. ideea e ca la primus ar trebui sa iti faci programare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt din judetul Mures daca imi poti spune te rog cum ajung la primus sau cum fac programare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Du-te mai bine la IATSA la Brasov !!! E mai aproape de tine si personalul e mult mai prietenos !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faza e ca volvoul care l-am gasit e in bucuresti si de aceea intreb de serviceuri acolo. Este chiar ok masina si daca imi vin la timp banii de la casco o iau (banii pe epava mi-au venit deja 1800 E trebuie sa mai imi vina vreo 7000 care ziceau ca ii baga in cont in 20 de zile de la UNITA). Am gasit si mai aproape de mine dar nu sunt la fel de dotate + ca am vb cu proprietarul si zicea ca accepta orice test.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iti recomand  cu "caldura"  primus auto bucuresti  :dreams:  te "rezolva  cei de acolo cu orice problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt din judetul Mures daca imi poti spune te rog cum ajung la primus sau cum fac programare.

De unde din judet?

Poate ne vedem la o cafea candva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi nu am nici eu o parere grozava despre Primus...

Poti sa mergi sa faci o diagnosticare si doar atat....

O sa iti spuna ca tb schimbate atatea insa.....    ii mai ignori si tu.

Poti insa sa verifici cateva lucruri: km, daca a fost lovita......

In rest.... nu ii recomand deloc..... chiar din contra....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now