Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest andreea.ilinca

Instalatii xenon incepand cu 159 ron tva inclus Garantie 12 luni

33 posts in this topic

Pai daca nu este legal cum de este posibil sa se vanda un lucru ilegal? Mai ales ca mi se pare ca la unele mai sunt si puse abtipilde cu RAR pe ele (posibil sa zic tampenii, nu stiu sigur)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca nu este legal cum de este posibil sa se vanda un lucru ilegal? Mai ales ca mi se pare ca la unele mai sunt si puse abtipilde cu RAR pe ele (posibil sa zic tampenii, nu stiu sigur)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai baieti vedeti ca e topic special de xenoane, nu mai poluati topicul fetei .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi cer scuze, nu asta era intentia. Nu vroiam sa poluam topicul sau sa discreditam produsele vandute aici, doar avem niste nelamuriri la care speram sa gasim un raspuns. Chiar m-ar fi tentat un kit de xenon H4 dar nu stiu inca raspunsul exact la intrebarile pe care le-am pus.

Daca doamna sau domnisoara care vinde aceste kit-uri stie raspunsurile la aceste intrebari, o rog frumos sa ne lamureasca.

Numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La noi in tara sunt legale atat timp cat exista si instalatii xenon aprobate rar, atat timp cat se monteaza si in reprezentante. Avem clienti care si-au montat la Seat Leon la service-ul de unde a cumparat masina cu 1100 ron, alt client la Chevrolet Captiva 800 ron, etc. Firma noastra furnizeaza si la service-ul Opel GTT dar nu stiu pretul lor de vanzare probabil tot unul astronomic. Instalatiile noastre nu sunt aprobate rar dar concurenta care vinde aceiasi calitate dar aprobate rar le vinde la pretul de 900 ron.

Nu se face nici o modificare la instalatia electrica a masinii.

Si nu bat altfel decat un bec cu halogen doar este mai puternic in rest nici o diferenta. Toti cei care va orbesc pe strada pur si simplu nu au reglate farurile cum trebuie.

Becul xenon H4 are acea caciula de tabla si in momentul cand este pe faza scurta nu bate in partea de jos a farului bulbul fiind acoperit de tabla la faza lunga bulbul se trage in interior in dreptul pozitiiei sale existand o fanta in tabla  permitand lumini sa se reflecte prin aceasta in parte de jos a oglinzii farului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru aceste instalatii nu trebuie sa dati cu pietre in vanzator luati in considerare ca importam si becuri xenon pt instalatiile originale si balasturi pt inlocuit cele originale daca vindem si instalatii aftermarket inseamna ca cumparatorii isi doresc acest lucru. Sa va dau un exemplu unui client ii s-au furat farurile masini la un Audi A6 pe unde s-a dus devizul a fost in jur de 11.000 ron 2 faruri cu instalatie xenon si montaj. A ajuns la noi iar devizul a fost 2 buc faruri 2200 ron de la autokarma 1 buc instalatie xenon cu CAN BUS si adaptoare D2S 450 ron plus manopera 100 ron. Aproape de 4 ori mai ieftin. Cred ca suntem o firma ce dorim sa ajutam oamenii sa poata obtina aceleasi rezultate la un pret mai mic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu dadea nimeni cu pietre in vanzator. Nu vorbesc in numele altora, dar cel putin de la mine nu a plecat nicio piatra. Doar am pus niste intrebari si speram sa primesc un raspuns chiar de la sursa.

Mi-ati raspuns la intrebari si va multumesc pentru lamuriri.

Share this post


Link to post
Share on other sites