Guest cristi81

Marca premium: Saab sau Volvo?

32 posts in this topic

Este adevarat ca tu esti suparat pt ca ai un Focus cu motor de pejo, nasol moment dar restul avem masini Volvo cu motoare Volvo, este alta mancare de peste .

Bogdan..l-ai nenorocit cu replica asta pe Cristi. Cand iti va citi postul se va izbi cu capul de pereti  :banghead: si va improsca sange peste tot...bagi omul aiurea la cheltuieli cu zugraveala  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai stai asa, piua, el nu stia asta cand si-a luat s40? De ce nu si-a luat D5ul de 180CP ? Sau macar S60 D5 pt ca era la aceiasi bani.

Asta ma enerveaza la culme, ajung cate unii sa aiba volvo si incep sa se planga de una de alta si cand vor sa le vanda plang si mai tare pt ca nu le cumpara nimeni. Este adevarat ca eu am ajuns sa am volvo din gresala DAR cand am descoperit volvo mi-am mai luat unu ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

io zic ca s-a cam spus tot ce trebuia spus in acest subiect.

ce rost ar mai avea sa continuam o discutie cu peretii, parerea mea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ajuns prea departe cu discutia si imi pare rau ca nu observati si problemele acestei marci care trebuie tratate macar pe forum mai aspru astfel incat poate in viitor veti conduce masini Volvo mai bune decat acum! Poate se sesizeaza cineva (poate importatorul) si transmite mai departe la Volvo Suedia toate aceste probleme iar pe viitor clientii potentiali vor aprecia aceasta marca nu ca pe o cenusareasa intre marcile germane ci ca pe o marca demna de comparat de la egal la egal. Dar asta este orice critica trebuie sanctionata exact ca Moldova dur.

@Maurice:

Eu nu te-am jignit si nu am jignit personal pe nimeni de pe forum (poate doar marca). Daca tu consideri ca eu sunt taran poate ai dreptate, toti ne tragem de la tara! Inclusiv tu! Vad deja ifosele de bucurestean in tine care are impresia falsa ca traieste mai bine decat un taran ca mine sau ca noi cei din Calarasi.

Nu are rost sa-mi bat capul cu tine sa-ti spun ca aici "la tara" traiesc si oameni cu bani care detin si masini de peste 200.000 de euro cu afaceride 2X importatorul Volvo in Romania. Adica peste o suta de milioane de euro pe an - asta daca stii sa innumeri atatia bani!

Fk y pc a sht!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nenea volvoooooooo, avem pe cineva in Calarasi (stiti voi, aici in Romania) care considera Volvo o cenusareasa intre marcile germane!"

Gata am dat mesajul mai departe. Stii ce o sa spuna? Nu ne intereseaza, noi nu ne comparam cu ei. Asa cum ti-am spus si eu mai sus dar e greu sa ridici de mouse si sa dai cu el de masa.

Cred ca problema este in alta parte. In Calarasi chiar nu prea s-a auzit de Volvo si tot GTIul e mai tare. Si daca strigi in centru "Mi-am luat M3 din Germania!" imediat ti se ridica statuie. Bemveu e bemveu.

Gata! Vinde-o da-o dracu de masina, e proasta, nu fuge, e urata, si mai esti si luat la misto cu ea. Dar nu in Calarasi ca acolo e upgrade la dacie masina ta. Cauta in Bucuresti sau Constanta cumparator care stie exact ce cumpara. (nu un focus cu motor de pejo) =))

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA HA HA, mai Cristi tu chiar ai impresia ca nu stim sa numaram sau cum ? Sincer nu stiu ce masini scumpe vezi tu prin Calarasi, eu zic ca e o impresie ca sa nu-i zic iluzie optica.

Succesuri !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce pot adauga si eu, este faptul ca am un vecin care e deja la al 4-lea BMW, si de fiecare data cand mai surubaresc ceva pe la masina nu ezita sa se uite cu admiratie si respect la masina mea. Si omul este DOCTOR. Intr-una din zile am avut o discutie mai lunga in care mi-a povestit ceva impresii de-ale unei cunostiinte a lui care locuieste in Germania, (care are TOT un BMW), ca in TARA MAMA a masinilor nemtesti, VOLVO este mai apreciat. Si daca NICI AIA nu sunt nationalisti, atunci eu imi dau demisia !

Dar deja s-a ajuns la invective si ce-i destul e destul. TOPIC INCHIS !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.