Sign in to follow this  
Followers 0
danutzzz

boxe pt volvo s80

13 posts in this topic

stie cineva daca se potrivesc cumva boxele Infinity 9623i pe volvo s80 ? sau ce modificari ar trebui facute ca totul sa fie facut ca la carte?va multumesc.am sa atasez si un link unde puteti vedea boxele despre care va intreb.

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_auto/Infinity/REF_9623i/

P.S: sau poate stiti voi vreun model de la infinty cu aceeasi putere dar care sa se potriveasca.eu personal nu am gasit nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca mai bine ai sta linistit,cum te gandesti tu sa schimbi boxele orig. cu orice altceva.ce sa-ntamplat,bizaie,gajaie,ce au?(si mai ales cu alea care ni le-ai aratat tu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da , in primul rand gajaie si in al doilea rand sunt de 25w...deci nici nu se aude cum cred eu ca ar trebui...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu ce dotare ai tu,si de ce iti gajaie,insa,am un coleg cu un s80 din 2004.are HU850,si se aude exceptional.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da asa as fi fost si eu foarte multumit insa eu am hu 611...cu "Output: 4 x 25 W"...asta este exact ce scrie in manual...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai ce sa faci cu boxele alea. In primul rand Volvo are toate boxele rotunde si in al doilea rand au un suport atipic de prindere in care e turnata boxa si care e prins cu nituri de usa. Gasesti pe ebay adaptoare pe la 30 de euro + transport, un kit pentru 2 usi. Tot acolo am vazut si boxe Infinity. Take a look.

Nu in ultimul rand ar trebui sa te gandesti la un amplificator extern pentru ele sau poti incerca sa repari boxele originale la un electronist si sa-ti montezi un subwoofer in portbagaj, ar fi cea mai ieftina si mai eleganta varianta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mare dreptate ai.si pana la urma subwoofer am pus in portbagaj.am lasat boxele numai pe inalte , basul nu e dat foarte tare din statie pt ca vreau sa se auda cat mai clar si acum se aude perfect.voi atasa o poza mai tarziu cu subwooferul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vrea si eu niste detalii despre sistemul care ti l-ai pus pe s80. Si eu as vrea sa imi montez un subwoofer. Cum ai facut legaturile de la cd-player la statie? Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde ce intelegi prin sa se auda mai bine.

Daca vrei doar bass ai rezolvat deja cu un subwoofer, dar sunetul va fii dezechilibrat.

Daca vrei calitate iti trebuie un set de componente pe fata, impinse de o statie buna (fidelitatea e cheie aici) + un subwoofer.

Daca vrei doar un sunet ceva mai calitativ poti merge pe schimbarea boxelor fata cu un set de componente de la Hertz, gama Dieci, care sunt create special pentru a fii impinse de amplificatoare de putere mica.

Din pacate sunetul bun costa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stie cineva daca se potrivesc cumva boxele Infinity 9623i pe volvo s80 ? sau ce modificari ar trebui facute ca totul sa fie facut ca la carte?va multumesc.am sa atasez si un link unde puteti vedea boxele despre care va intreb.

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_auto/Infinity/REF_9623i/

P.S: sau poate stiti voi vreun model de la infinty cu aceeasi putere dar care sa se potriveasca.eu personal nu am gasit nimic.

Nici nu o a gasesti.

Volvo is volvo not Infinity.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am lasat boxele masinii doar pe inalte si credema ca se aude destul de bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum ai conectat amplificatorul la cd-player?! Din cate stiu n-are iesire RCA. Stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0