Catalin

Asiguratii lui Dragos 75

15 posts in this topic

Salut, avand in vedere ca tocmai mi-am facut o polita Casco la Dragos ("Dragos 75" sa-i zicem) si am inteles ca mai sunt si altii dintre noi care au facut sau sint in discutii sa-si faca, propun un topic in care sa descriem polita facuta, masina, valoare, etc. Asta si pentru alti colegi care vor sa-si incheie o asigurare, mai ales la un coleg Volvoist cu preturi decente. Parerea mea ca-s O.K....  :P

Deci:

Polita incheiata la Certasig. Personal nu am auzit de ei, dar Dragos spune ca-s O.K.

Volvo XC70, din 2003, 2521 cmc, 154 Kw

Avarii interne si externe (Ue si Turcia), furt intern si extern (UE si Turcia)

Asigurare full: vandalism, furt, avarii, alta persoana la volan, etc

Valoare asigurata: 18.585 Euro

Prima de asigurare: 1.456 Euro in 4 rate

:lurk:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer nu stiu ce sa iti spun,

volvo s40 2,0d powershift summum cu trapa

pret 35150 euro

polita full casco bcr pe 12 luni 1500 euro cu franciza 100 euro

                      la asirom era 1900 euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu vreau sa fiu carcotas,dar cum poate sa-ti garanteze dragos 75,ca in cazul nefericit,de orice fel,certasig,care eu de cand lucrez in domeniul auto,nu am auzit de ei,o eventuala plata integrala.

multe firme de asigurari,o sa dea faliment in perioada urmatoare,sau vor fi falimentate,asa ca,MARE GRIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. Rechi: din ce an e masina?

Pt. Claudiu: am si discutat cu Catalin si i-am spus ca in caz de dauna ma ocup de tot! Certasig nu deschide dosare de dauna, ci o firma specializata, E-claims, sau peste o luna sau doua eu! Eu lucrez in domeniul asta de zece ani si stiu doar de trei firme care au dat faliment:Croma, Grup As, Metropol! Cite banci au dat faliment incepind cu 1990?Si in incheiere Certasig este in discutii pt a fi preluata de Lloyd's!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Claudiu: asa este, nici eu n-am auzit de Certasig dar daca sint o.k. nu ma deranjeaza. Eu ca idee lucrez mult pe asiguarari cu Generalli (alt gen de asigurari) si la ei, masina mea, era 2.500 Euro? Ceva de genul asta. Mi se pare o.k. sa o fac la un Volvoist daca se poate. Asa cum xenon o sa-mi pun la Bogdan, piese de la MC, cu conditia sa fie aceleasi preturi cu concurenta. Unde se poate...

@Rechi: masina e din 2003 si creste valoarea politei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragos,eu nu-ti contest cunostintele,dar o sa-ti dau cel mai simplu exemplu:

daca servisuri precum toyota,prefera sa lucreze doar cu cei 4 mari asiguratori,si anume alianz,generali,omniasig,si bcr,preferand sa renunte la ceilalti tocmai din cauza multor probleme de incapacitate de plata sau plata greoaie,a daunelor .tu ,poate cunosti mai bine certasig,eu nu vreau sa intru in polemica cu tine sau cu altcineva,doar mi-am exprimat o parere :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ma supar, ai dreptate si Catalin asta si-a asigurat: oToyota XC 70! :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am incheiat si eu CASCO ieri la Dragos75, foarte multumit de procedura si de conditii ! Recomand !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este foarte buna oferta, eu mai jos de 1800E nu am gasit pt XC70ul meu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragos CASCO pt batranele asa de 14-15 ani faci??? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now