contdezactivat

Butoane geamuri electrice?

10 posts in this topic

Are cineva un DIY pentru reparat butoanele electrice de la geamuri si oglinzi?

Azi am decis sa le repar ca mai mergea numai 1 buton din 3 la geamuri. Am desfacut butoanele pana la contacte si erau afumate rau acolo inauntru.

Acum cateva luni mi-a reparat o cunostinta 1 buton (ala care mai merge) si am incercat sa fac si eu figura si... nu tine.

Cred ca imi scapa ceva.

Ceva sfaturi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am elucidat problema.

Operatiunea reusise defapt... numai ca in timpul inlocuirii butoanelor, am uitat contactul pus si am ars siguranta.  ;D

O sa incerc sa fac un DIY pe tema asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA ! DA ! Si eu vreau sa aflu cum imi pot arde singur sigurantzele !!!  :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru  @99couu.

Iti atasez un fisier din Vadis, care te va ajuta la demontarea fetelor interioare de usi. Celelalte informatii cu privire la butoanele de actionare le gasesti in acest topic "experimentate" de  Adi 2727

post-72-12877862670483_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc... am rezolvat desfacand placuta cu butoanele gemuri electrice de pe portiera... se scoate direct prin fata cu surubelnita..usurel... scos contactele.. curatzat cu servetel si apoi smirghel fin... merg impecabil....doar e VOLVO  ;D    acum...doar apas pe buton si  :bounce: curentul trece linistit pana la motoras care... :smileinbox: ridica geamul.... :occasion14: multumesc pt sfaturi

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutare

am un 460 si am o problema cu geamul din dreapta fata. merge decat pana la jumatate, mai jos nu vrea. oare din ce cauza e? il am de 2 saptamani si nu prea stiu ce sa-i fac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posibil ca sunt slabite suruburile de la baza macaralei. Poti verifica asta, cu geamul intredeschis; daca se misca geamul in laterale, de acolo e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now