Sign in to follow this  
Followers 0
parola

Ce maşină şi-a «tras» Poliţia!

6 posts in this topic

Masina este perfecta pt A2, trage exceptional masinutza aia singurul impediment fiind rampa luminoasa care nu cred ca rezista la 247km/h ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu am vazut nici un monitor color ;D Poate se refereau la sistemul radar care o avea un monitor mai destept decat cele Python Series II .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yupi !

Asta cat o sa coste la ei ? Daca Golanele costau 70.000 asta o sa fie vo' 150.000 + monitorul color ultimul tip, ajunge pe la 200.000.

Bravo, dar sa le foloseasca cum trebuie si sa aiba randament, sa mai traga o fuga nitel si dupa cocalarii care se cred zei a soselelor daca au putin peste 150 CP.

Acuma sa vezi taraboi intre organe care sa fie soferi pe ea  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un pas inainte, nu zic nu. Sper sa aiba si asigurari platite la ea, sa nu se repete episodul de acum cativa ani cand venisera Passaturile dar se fereau sa mearga cu ele ca cine o lovea o platea...  :D

Insa eu cunosc personal 2 insi care ies mai mereu la un "drive" pe A2 cu M6 delimitat si celalat cu calut cabrat F460... Imi trimit mereu poze cu 300Km/h  ;D

Daca cu M-ul mai ai ce cauta prin alte parti, cu F-ul nu ai ce face in Rom in afara de A2... So... Prinde-i frate...

Plus ca o urmarire la 240 - 250Km/h nu cred ca se lasa cu agatatul fundului masinii urmarite si rasucirea ei... "Ca cam mor toti" protagonsitii :D

Camere + radare. Vreo 15-20 pe tot A2-ul si gata.

Asta daca vrei sa ii prinzi. Insa nu consider A2-ul un asa mare punct rosu (sau hai, sa fiu marinimos, o liniuta rosie :P)  pe harta cu frecventa accidentelor in Romania, astfel incat sa faci superinvestitii pentru a prinde vitezomanii.. Ca mai toate pe la noi, nu se incearca rezolvari de probleme reale, ci rotunjiri de buget.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0