Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Broker

Asigurari la cel mai bun pret - RCA/CASCO/BUNURI/LOCUINTE

95 posts in this topic

Multumesc pentru aprecieri ValiU

Va astept in continuare cu cele mai bune oferte de CASCO sau RCA, dar si alte tipuri de asigurari.

Pentru oferte de casco am nevoie de :

Despre autoturism:

Marca/tip/model/variata

Nr usi/an de fabricatie

Cilindree/Putere

Combustibil

Serie sasiu

Despre proprietar:

Nume prenume / Denumire(pt firme)

CNP sau CUI

Adresa (doar localitatea)

Data obtinerii permisului auto (pt PF)

*oferim asistenta in solutionarea rapida a eventualului dosar de dauna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca o asigurare facuta la Paul Mihalache.

In continuare ok.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele mai ieftine tarife RCA le gasesti aici:

Exemplu:

PF/Autoturism/1596cmc/Bucuresti

204lei/6luni

386lei/12luni

Pentru oferte corecte de RCA am nevoie de:

CNP'ul proprietar

Serie sasiu

Cilindree

Marca auto

Adresa

Va asteptam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebare : pt pensionari aveti reducere?

Maschinen : S40T4, 1948 cmc/2002, Bucuresti

Io : 68 ani, Bucuresti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua,

Da. Avem reduceri pt pensionari.

Va dau un tarif aproximativ (am nevoie de serie sasiu si cnp pt un tarif exact)

235 lei/6luni

430 lei /12luni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la 31 Mai am la euroins, te intreb atunci, multumesc pt.info

CpNmTbo pt noi, Volvistii !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va astept in continuare cu oferte foarte bune pentru orice tip de asigurare (CASCO/RCA/LOCUINTE/MEDICALE/etc), de la ce asigurator doriti: (ALLIANZ/GENERALI/GROUPAMA/ARDAF/BCR/OMNIASIG/ASTRA/UNIQA/ASITO KAPITAL/CREDIT EUROPE/ASIROM/etc)

Trimiteti-mi datele pe mail, pm, fax sau telefon, iar eu revin cu oferte de la cel putin 6 societati de asigurare, ajutandu-va ulterior cu toate informatiile necesare pentru a lua cea mai buna decizie pentru dumneavoastra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai mic pret de RCA - garantat!

EX: Autoturism cu cilindree intre 1601 si 1800 cmc / persoana fizica / Bucuresti / fara daune inregitrate in 2009

265lei/ 6luni sau 500lei/ 12luni

Daca gasiti un tarif mai mic (demonstrabil) va returnez de doua ori diferenta de pret.

Toate cele bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info RCA: Pana la data de 15.05.2010 gasiti aici cele mai mici preturi pentru asigurarile RCA

*garantam cel mai mic pret prin acordarea unor reduceri din cel mai mic pret gasit pe piata (dovedibil). Acestea pot fi intre 10 si 50 de lei / polita, in functie de capacitatea cilindrica a masinii.

Info CASCO: Oferte de casco fara fransiza la cele mai bune preturi (colaboram cu aproximativ toti asiguratorii din Romania)

*pt posesori de autoturisme VOLVO - oferte de casco fara fransiza de la societati cu decontare directa cu PRIMUS AUTO.

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!

Ne puteti gasi la:

office@expert-asig.ro

021 315 26 30

0730 735 560

Share this post


Link to post
Share on other sites

Info RCA: Mari reduceri de pret la politele incheiate pe 12luni.

*valabil pana la sfarsitul lunii Mai

**livrarea politelor rapida si gratuita

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incepand de astazi 26.05.2010 avem o promotie la politele casco:

Am sa va dau mai jos cateva exemple de cotatii ce tin cont in primul rand de anul de fabricatie al autoturismului:

Luam pentru exemplul de mai jos suma asigurata de 10000 euro (valoarea autoturismului):

An vechime autoturism de la 0 la 2 ani: avem prima de asigurare de 550 euro (fara fransize) sau 410 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 2 la 3 ani: avem prima de asigurare de 550 euro (fara fransize) sau 420 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 3 la 4 ani: avem prima de asigurare de 600 euro (fara fransize) sau 450 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 4 la 5 ani: avem prima de asigurare de 750 euro (fara fransize) sau 550 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 5 la 6 ani: avem prima de asigurare de 850 euro (fara fransize) sau 650 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 6 la 7 ani: avem prima de asigurare de 900 euro (fara fransize) sau 700 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 7 la 12 ani: avem prima de asigurare de 1000 euro (fara fransize) sau 750 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

*plata in rate, vandalism inclus, valabil intern si extern.

Atentie!!!

Toate aceste prime de asigurare sunt calculate pentru suma asigurata de 10000 euro pentru fiecare categorie (an de fabricatie in parte)

Cotatiile de mai sus sun orientative.

Pentru oferte avem nevoie de o copie dupa talon. O puteti trimite pe adresa de mai office@expert-asig.ro sau pe fax la nr 021 315 26 30.

Informatii la telefon: 0730 735 560

Toate cele bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va astept in continuare cu oferte foarte bune pentru orice tip de asigurare (CASCO/RCA/LOCUINTE/MEDICALE/etc), de la ce asigurator doriti (ALLIANZ/GENERALI/GROUPAMA/ARDAF/BCR/OMNIASIG/ASTRA/UNIQA/ASITO KAPITAL/CREDIT EUROPE/ASIROM/EUROINS, etc)

Pentru oferte imi puteti trimite datele pe mail, pm, fax sau telefon, iar eu revin cu oferte de la cel putin 6 asiguratori in cel mai scurt timp posibil!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incepand cu 21.06.2010 va putem oferi polite casco de la Generali cu 12% sau 15% mai ieftin.

Oferta este valabila doar pentru posesorii de autoturism Ford si Hyndai(12% reducere) si Volkswagen si Skoda (15% reducere):

- atat autoturisme noi cat si second-hand (an de fabricatie incepand cu 2006)

- persoane fizice cu varsta peste 27 de ani si vechime permis peste 4 ani.

- persoane juridice (cu exceptia taxi si rent-a-car)

*Din pacate oferta de mai sus nu se adreseaza autoturismelor din gama VOLVO, dar am hotarat sa o postez, poate profita cineva de ea.

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna ziua,

Va pot da doar un pret estimativ:

220lei/ 6luni sau 410lei/ 12luni - pt 1.6-1.8 Pensionar

150lei/ 6luni sau 272 lei/ 12luni - pt 1.2 Persoana fizica

Poate pot gasi un pret chiar mai mic decat acesta, dar am nevoie sa imi spuneti:

Marca Autoturism

Serie sasiu

Cnp'ul Proprietarului

Adresa de imatriculare

Toate cele bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK multumesc deocamdata pt informatii vroiam doar informativ pana imi expira sa stiu la ce sa ma astept, va contactez in momentul in care ma hotarasc. Multumesc inca odata toate cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In luna iulie va garantam cele mai mici preturi la asigurarile RCA.

Pentru proprietarii de autoturisme, (persoane fizice), cu capacitate cilindrica a autoturismului de peste 1600cmc - bonusul este de minim 10lei pentru politele pe 6luni si 25lei pentru politele pe 12luni.

Pentru proprietarii de autoturisme, (persoane juridice), indiferent de capacitatea cilindrica a autoturismului - bonusul este de minim 10lei pentru politele pe 6luni si 25lei pentru politele pe 12luni.

Pentru oferte corecte, va rugam sa ne trimiteti urmatoarele date:

CNP/CUI proprietar

Adresa (doar localitatea)

Marca auto

Cilindree

Serie sasiu

Nr imatriculare (daca polita nu se face pentru imatriculare)

Pentru alte informatii folositi datele de contact de mai jos.

Toate cele bune!

0730 735 560 sau 0743 022 552

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Am facut si asigurarile de calatorie la Paul

Recomand.

A fost ca la oamenii puturosi.

- am dat mail cu cerinta

- am primit mail cu asigurarile

- am platit prin online.

Nu mi-am miscat fundul de pe scaun. :)

Timp pierdut 0 secunde.

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru mesajul de recomandare!

La fel stau lucrurile si cu orice alt tip de polita (RCA, Casco, Locuinta).

Ofertele le trimitem cat se poate de repede, politele sunt livrate de noi gratuit, iar plata se poate face atat cash la primirea politei cat si online.

Nu uitati:

In luna iulie va astept cu cele mai bune oferte de RCA.

Intrebati, comparati, apoi alegeti!

0730 735 560 - Paul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incepand din 19.07.2010 si pana la sfarsitul lunii august.2010 - oferim tuturor celor care incheie o polita casco prin noi (la oricare asigurator), o polita de asigurare obligatorie a locuintei GRATUITA.

*in cazul in care proprietarul autovehicului asigurat nu este si proprietarul locuintei, se poate asigura o alta locuinta (a unei rude sau a unui prieten)

Preturi excelente: intrebati, comparati, apoi alegeti!

Pentru detalii ne puteti contacta pe forum sau la unul dintre numerele de telefon de mai jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promotia la politele casco continua:

Am sa va dau mai jos cateva exemple de cotatii ce tin cont in primul rand de data primei imatriculari a autoturismului.

Luam pentru exemplul de mai jos suma asigurata de 10000 euro (valoarea autoturismului):

An vechime autoturism de la 0 la 2 ani: avem prima de asigurare de 550 euro (fara fransize) sau 410 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 2 la 3 ani: avem prima de asigurare de 550 euro (fara fransize) sau 420 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 3 la 4 ani: avem prima de asigurare de 600 euro (fara fransize) sau 450 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 4 la 5 ani: avem prima de asigurare de 750 euro (fara fransize) sau 550 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 5 la 6 ani: avem prima de asigurare de 850 euro (fara fransize) sau 650 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 6 la 7 ani: avem prima de asigurare de 900 euro (fara fransize) sau 700 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

An vechime autoturism de la 7 la 12 ani: avem prima de asigurare de 1000 euro (fara fransize) sau 750 euro (cu fransiza de 100euro/eveniment)

*plata in rate, vandalism inclus, valabil intern si extern.

**se mai poate obtine o reducere de 5% la polita CASCO, daca se incheie si RCA'ul tot la ei.

***oferta este de la un asigurator de top din Romania si este una negociata de catre societatea de brokeraj pe care o reprezint.

Atentie!!!

Toate aceste prime de asigurare sunt calculate pentru suma asigurata de 10000 euro pentru fiecare categorie (an de fabricatie in parte)

Cotatiile de mai sus sunt orientative.

Pentru oferte avem nevoie de o copie dupa talon. O puteti trimite pe adresa de mai office@expert-asig.ro sau pe fax la nr 021 315 26 30.

Sau lasati-ne datele despre masina si proprietar aici pe forum!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va astept in continuare cu oferte foarte bune pentru orice tip de asigurare (CASCO/ RCA/ LOCUINTE/ MEDICALE/ etc), de la ce asigurator doriti (ALLIANZ/ GENERALI/ GROUPAMA/ ARDAF/ BCR/ OMNIASIG/ ASTRA/ UNIQA/ ASITO KAPITAL/ CREDIT EUROPE/ ASIROM/ EUROINS, etc)

Pentru oferte imi puteti trimite datele pe mail, pm, fax sau telefon, iar eu revin cu oferta in cel mai scurt timp posibil!

Oferte de casco fara fransiza la cele mai bune preturi.

*pt posesori de autoturisme VOLVO - oferte de casco fara fransiza de la societati cu decontare directa cu PRIMUS AUTO.

Toate cele bune!

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferte de Casco in orice varianta - la preturi excelente!

- cu sau fara fransize la furt si dauna totala

- cu sau fara fransize la avarie partiala

- variante de plata intre 1 si 12 rate.

- cu sau fara clauze suplimentare (furtul/ pierderea cheilor, patrundere in locuri inundabile, vandalism, masina la schimb)

Pentru oferte avem nevoie de urmatoarele date:

Despre autoturism:

Marca/tip/model/variata

Nr usi/an de fabricatie

Cilindree/Putere

Combustibil

Serie sasiu

Despre proprietar:

Nume prenume / Denumire(pt firme)

CNP sau CUI

Adresa (doar localitatea)

Data obtinerii permisului auto (pt PF)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la sfarsitul lunii octombrie gasiti aici cele mai mici preturi la RCA'uri:

Pentru a fi siguri ca vom gasi cel mai mic pret, avem nevoie de urmatoarele date:

CNP/CUI proprietar

Adresa (doar localitatea)

Marca auto

Cilindree

Serie sasiu

Nr imatriculare (daca polita nu se face pentru imatriculare)

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!

0730 735 560 sau 0743 022 552

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reduceri pentru persoane juridice!

Putem acorda reduceri mari la politele RCA pentru autoturismele imatriculate pe firma.

Pentru a fi siguri ca vom gasi cel mai mic pret, avem nevoie de urmatoarele date:

CNP/CUI proprietar

Adresa (doar localitatea)

Marca auto

Cilindree

Serie sasiu

Nr imatriculare (daca polita nu se face pentru imatriculare)

Preturi excelente; intrebati, comparati, apoi alegeti!

Share this post


Link to post
Share on other sites