zippy

Rugaminte: cine are vadisul instalat?

45 posts in this topic

Vin cu rugamintea catre voi,cei ce aveti vadisul instalat si un pic de timp de a posta aici sistemul de amortizare roata fata , precum si tot ce cuprinde el: placute, amortizor,arc,etc, pentru un v40 2.0t dupa 2000. Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce anume te intereseaza de aici ?

post-993-1287786211283_thumb.jpg

post-993-12877862113939_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact prima! Multumesc Bogdan! vreau sa-i schimb placutele amortizoare. Bineinteles ca si a doua imi este folositoare, pentru viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recomandare, daca tot te apuci mai bine iti instalezi VADISul, ai poze mai amanuntite care chiar ajuta .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare rugaminte .Ce Vadis folositi,versiune !!!

VIDA este mai mult informativ  pt piese  si scheme electrice .

Multam '

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare rugaminte .Ce Vadis folositi,versiune !!!

VIDA este mai mult informativ  pt piese  si scheme electrice .

Multam '

Vadis 2005

Ai tu VIDA  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da  .este vers. crack  statie de lucru..50$ +40 taxa de transport...Online  no chance  sa te loghezi .Sint baieti destepti astia de la Volvo  dar nu la superlativ.Mai sint sparturi in sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai... si un link catre site-ul de unde l-ai luat ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

L-am luat pe bani asta zic  dar iti dau linkul de la omul respectiv, meseriasul...Viaceslav...Tot pe bani il iei din pacate.Sper sa nu ma fi inteles in primul mesaj ca "l-am luat "altfel. ;)

http://autoepc.net

Share this post


Link to post
Share on other sites
;D Pe ala il stiam si eu, dar nu parea de incredere... Dar daca zici ca si ajunge... poate iau si eu unul ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fac o copie  si apoi vedem ce filtre ai pt.aer, motorina  si polen . ;D.Nu tin sa imi scot banii pe el.Ne putem  ajuta reciproc....Ma gindesc ce sint pt tine niste filtre!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai iesi cam fix pe fix ca numai filtrele de motorina + polen fac cam 200RON ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOCCCCCCAAAAA

          GRAAAAAATISSSSSSSS  !!!!!!!!!!!!!!!!!

    PENTRU POSESORII DE VOLVO 2XX/3XX/4XX/7XX/850/9XX/C70/S60/S80/S90/V40/V50/V70/V90/XC70/XC90      PE GOOGLE CAUTA THE PIRATE BAY. PE PIRATE BAY CAUTA VADIS VOLVO. ESTE IN FORMAT ISO ADICA LA DUBLU CLIC PLEACA PE NERO SI DIRECT PE DVD. BAFTA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea.. Am VADIS-ul de 3 ani, ma intereseaza VIDA ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa specific : VADIS 2005 Editia A-EN (engleza), versiune 6.702775

O zi buna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Pustiule !

    Volvo  am avut si acum zece ani dar se repara pe la prieteni si fara Vadis. Pasta l-am luat doar de doua luni . Daca zici ca-l ai de trei ani (Vadis-ul) de ce nu-l dai si la alti ?  Doar traim sub aceeasi sigla (Volvo).

O zi buna va doresc  !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa o luam pe degete:

1). Link-ul catre VADIS EU l-am pus in Brosura S40/V40 engleza. Trebuia doar sa folosesti optiunea "Search" de pe forum sa-l gasesti.

2). O sa-l dau si la "alti" cand mi l-or cere. Pana atunci o sa-l dau la "ALTII". Poti sa nu faci economie la taste ca nu se ia vopseaua de pe ele ("altii")

3). Incearca sa arunci un ochi si la ce scrie DEASUPRA numelor celor carora te adresezi. "Nenea" e o adresare amicala, nicidecum peiorativa cum e "Pustiule". O sa vezi ceva "dragut" si care ar fi trebuit sa-ti limiteze "cuplul" la exprimari ca cele de mai sus.

4). Zambetele sunt disponibile de folosit si puse IN MESAJUL MEU tocmai pentru a accentua punctul 3).

5). Un pic de atentie te-ar fi lamurat ca nu sunt tolerate astfel de exprimari pe forum.

Ups...s-au terminat degetele... ia sa iei matale 2 zile pauza de scris sa te racoresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Pustiule !

     Volvo  am avut si acum zece ani dar se repara pe la prieteni si fara Vadis. Pasta l-am luat doar de doua luni . Daca zici ca-l ai de trei ani (Vadis-ul) de ce nu-l dai si la alti ?  Doar traim sub aceeasi sigla (Volvo).

O zi buna va doresc   !

Mai, nene  :D

Cum nu l-a dat ? Nu vezi pe fiecare topic Vadis Vadis Vadis, la mine in semantura jos ai adresa hub-ului unde share-uim noi fisiere inclusiv Vadis si sute de alte programe de genul.

In cafenea ai link-uri catre Vadis pe cel putin 2 site-uri de torrente, da numa un search cu Vadis si ai sa vezi.

Numai eu am trimis prin posta la cel putin 3 membrii Vadis-ul, foarte putini membrii nu au Vadis-ul instalat sau macar sa stie de unde sa il ia, doamne dumnezeule.

P.S : Alex din cate stiu nu e pusti hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehh.Ce sa iti zic!

Uite ca nu stiam ca sint la valorile astea.Ramine sa iti mai dau eu bani .Pai nu!

Sau daca vrei ,le cumpar integral si cu Vida ramine sa ti-l dau eu ca bonus .

Te ajuta sa stii coduri pt ce ti-ar comanda alti volvisti aflati in lipsa de piese. :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai mai ca nu's asa de scumpe, ce D-zeu... F. aer + F. motorina + F. polen + F. ulei te duce undeva sub 3 milioane ! Cel de motorina e cel mai scump, restul sunt sub 50-100RON. Citez dintr-un mail pt. un client :

Filtru ulei - MANN HU 716/2 x - 35RON - in stoc

Filtru aer - MANN C 28 110 - 44RON - Disponibil Luni (este in depozit in Oradea)

Filtru motorina - MANN  - 130RON - in stoc

Filtru polen cu carbon activ - MANN CUK2440 - 81RON - in stoc

Total - 290RON

Ulei - Castrol 5W-30 - 68RON/litru, livrabil Luni din Ungaria.

Preturile sunt pt. un S40 1.6D din 2005. Tot ti se pare scump ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Preturile pt consumabilele aferente m-am interesat si fac intradevar mai mult decit am intuit . Insa doar  filtru motorina , f.aer motor, si f.interior aer am nevoie si una peste alta fac intradevar cam 300ron.

PU932X ,C29150 , CUK2440.

Sa lasam astea.

  Sincer iti fac copie dupa dvd-uri  daca  te ajuta f mult si ti le trimit.Eu am avut  nevoie  de coduri  la inceput  a repara  masinuta.

  Volvistii (sper sa nu sune aiurea) la nevoie se ajuta! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce aresa are hubul??

Connecting to volvo-club-hub.dyndns.org...

*** Unknown address :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce aresa are hubul??

Connecting to volvo-club-hub.dyndns.org...

*** Unknown address :(

nu mai e din pacate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now