Volvo460

Ce ziceti de 1Mic pe 1 Mai

25 posts in this topic

Daca tot ne-am strans "atat de multi" la ultima intalnire ;D si pizza am mancat in doar 10 oameni, ce ziceti de o noua intalnire dar de data asta in "hainele de lucru la gratar"? Am discutat si cu Alex (tovarashul administrator :D), ne gandeam la o zona de munte dar....pt ca in totdeauna exista un "dar" ne-am  gandit ca in aceasta data, toate iesirile din Bucuresti si nu numai sunt FULL si se merge clar "bara la bara". Nu de alta dar nu vreau sa ajung la munte noaptea si sa ma gandesc tot drumul la amaratul acela de MITIC (bine.... hai si o ceafa :D).Asa ca eu propun ceva in jurul aceste infectii de METROPOLA numita Bucuresti. Hai sa ne dam cu parerea si daca cineva cunoaste o zona care nu se aglomereaza, ( daca exista ....) dar este si acceptabila ca locatie, ( adica nu Glina)sa incercam sa bagam un mitic si o berica. Imi pare rau pentru cei care sunt departe de Bucuresti, rog sa inteleaga si sa incerce sa se organizeze LOCOOOO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e rea initiativa...de data asta vinsi eu...undeva langa buc,la o padure!

sunt cateva zone misto langa mihailesti...de altfel eu imi fac casa in mijlocul campului!

Share this post


Link to post
Share on other sites

si noi ne bagam la un mitic oriunde ar fi. mai ales ca in ultimele 3 saptamini am facut freo 5000 de km. deci linga bucuresti sau la dunare, oriunde. mai bine ne adunam toti de bucuresti si cine ar mai vrea si calatorim 60 de km la ruse si veti afla ca e plin de romani ce maninca la happy restaurant. odata ce ai fost acolo te gindesti la masa urmatoare. si nu e scump. 50 ron taxa de pod, 5 euro taxa pe o saptamina de vigneta si vreo 20-30 de euro masa. sau mai putin. in 5 am platit 33 de euro si am mincat ca spartii. e cum e cu miticu? sa incercam ceva nou.

respect midnight. era de la emisii becu de te-am sunat acu o saptamina. benzina naspa la 1,5 euro/litru. au meniu si in limba romana:)

ne-a cam fost dor de voi.

www.happy.bg    ca sa vedeti ce mitici si deserturi au oamenii astia,

Share this post


Link to post
Share on other sites

veniti la mine,e loc pt 200 masini!!!!

si nu deranjam pe nimeni...

e propr. privata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1024 x 768 la buleala-n batatura... cu masinile asezate la dot-pitch de 0.30 stanjeni una de alta ;D

@buleala: moshule, sa ne aducem si scule de pescuit ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fratilor...eu am 700mp din totalul de 26.000m;restul e liber...nu e langa lac...nici langa padure,este in mijlocul campului,dar este loc suficient si nu deranjam pe nimeni...si nici altii pe noi!cea mai apropiata cladire este la cateva sute de metri!!

eu va astept cu placere...care o vrea sa vina!

daca nu ...mergem inca 7 km.in padure...stiu o _dumbrava minunata_

la mine+i numai camp si soare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai zi o data unde e la tine in batatura.si cu ce ne organizam? cine e cu micii? da cu berea? sau venim fiecare cu ce putem? si o ora si loc de intilnire sa plecam spre tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e sa vina fiecare cu cel putin cat mananca, si ce ramane, ramane in ograda propitarului. Ca doar asa-i frumos, nu ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

veniti cu ce puteti fiecare ca la picnic,mai de dimineata...daca nu va place in camp,mergem ceva mai incolo la padure!

Share this post


Link to post
Share on other sites

drumul pana la mine e simplu...mihailesti este pe sos.alexandriei,la 15 km de iesirea din buc.

se iese din oras pe calea rahovei,sau pe antiaeriana;urmeaza bragadiru,cornetu,barajul de pe arges si la iesirea din mihailesti(spre alexandria) se face dreapta pe ultima strada(unde se termina casele)si la 700m in mijlocul campului -pe partea stanga-este casa mea in constructie;acoperita cu lindab maro...e singura contructie,se vede de la sos principala!

sunt acasa si oricine e binevenit...nu sunt mutat inca acolo,baile sunt inca in constructie,gazonul a iesit razlet in palcuri,dar ne vom descurca...nu va place mergem la padure la 7-10 km mai incolo...e padure si mai aproape si mai accesibila dar numai daca doriti sa ascultati manele si sa va incurcati in gratare!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca pe la un 12-12:30 sa fim la tine ar fi ok. Ce ziceti restul ?

Pentru cei din Bucuresti, numarul meu este 0723.213.705, propun sa ne intalnim pe la un 11:30 in fata la Autogara Rahova (pe Sos. Alexandriei, putin mai sus de intersectia Antiaeriana cu Calea Rahovei).

Buleala, pazea ca venim ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

    A fost super, buleala, ca de-obicei baiat destoinic, a fost o gazda minunata. Multumim si Mihaelei pentru aceeasi caldura de care-a dat dovada la primire.

    A fost soare, a fost vant, ne-am bronzat ca tractoristii, ne-am umplut de fum, ce mai, a fost fun in toata regula. Ne-am "dat" si cu bijuteriile lui buleala (nu intelegeti gresit), un Volvo 142 si un Mercedes bot de cal, ne-am speriat si de caini, am amenajat si WC in curte... set complet.

    Desi au venit putin mai tarziu, le multumim lui RON si Cocobirlozaur pentru prezenta (desi nu-si confirmasera venirea). De asemenea multumesc lui Volvo460 (desi si-a daramat singur gratarul), si prietenilor lui care ne-au ajutat cu mare drag (chiar daca au un Peugeot) ;D

    Din nou am fost dezamagiti de prezenta redusa a "personalului", mai ales ca se anuntase ca vine ceva lume. Deh, poate au existat probleme, poate au existat alte interese dar... per total a iesit bine.

    Buleala... la mai multe fratzioru' !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noroc ca gratarul nu avea nimic pe el ca altfel aveam un administrator flamand  ;D. Oricum tin si eu sa multumesc lui Buleala. A fost o gazda super. Cat despre "bijuteriile" ce le are in curte, sper sa pun mana pe camera cu care s-au facut poze cu Volvo 142 si sa le pun sa vada toata lumea ce inseamana un Volvo de 40 ani. Cred ca sunt multe masini pe acest forum care nu arata ca acea masina.

Ca sa atac totusi un subiect sensibil, .....sunt putin dezamagit de prezenta. Personal, nu cred ca se vine la o intrunire, sau nu se scrie pe forum, decat daca si numai daca avem probleme cu masina. Eu cred ca nu trebuie sa ne vedem decat interesul. Personal m-am inscris in acest club si pentru a cunoaste acest "segment de oameni" ce detin un VOLVO.  Una peste alta, eu si prietenii mei cu Peugeot-ul, ne-am simtit bine, gratie lui BULEALA care este o gazda Ok si suntem oricand bineveniti la el. Aviz amatorilor  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma flatati baieti!!! :)

va multumesc pt. prezenta!

totul a fost ok...cu exceptia timpului scurt petrecut impreuna si cu regretul ca nu au fost mai multi membrii ai clubului.

eu va astept oricand cu mare placere...

sper ca la urmatoarea intalnire sa am si baia functionala si mai multa verdeata in curte.

oricum ridichile,salata,ceapa o sa fie din gradina lui buleala!  ;D

multumesc din nou pt prezenata si lansez o noua invitatie;va astept!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pare foarte rau ca nu am ajuns, dar fata noastra a facut febra si azi s-a simtit foarte rau. o sa te vizitam imediat ce se insanatoseshte. cred ca abia saptamina viitoare. noi ne-am inscris tocmai pentru ca vrem sa cunoastem oamenii noi. ne cerem scuze inca o data ca nu am putut veni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu si cu VVV850 am fost in sprituri si am vazut prea tarziu anuntul. Data viitoare

Share this post


Link to post
Share on other sites

emile... cand te vad la bucuresti???

sa fac si eu o plimbare cu  s60! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now