Sign in to follow this  
Followers 0
parola

A Murit un As al aerului

3 posts in this topic

Nu stiu unde sa-mi exprim tristetea si durerea sufleteasca, asa ca o fac aici. Astazi am primit o veste proasta. A murit Mihai Dobre, unul dintre asii acrobatiilor aeriene. Am avut onoarea sa-i observ acrobatiile aeriene si in ciuda faptului ca s-au facut sacrificii enorme din punct de vedere financiar, aviatia sportiva ne-a oferit intotdeauna ceva pentru suflet. Pentru cei care l-au cunoscut personal, cat si pentru ceea ce ne-a oferit iubitorilor de sport aeronautic, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Daca cineva il cunoaste personal si crede ca pot ajuta financiar familia, va rog sa ma contactati. Inca o data cu strangere de inima si parere de rau, Dumnezeu sa-l aiba in paza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit aseara pe libertatea.ro un articol care anunta decesul acestuia . Imi pare rau , Dumnezeul sa-l odihneasca in pace .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urmarisem toate stirile referitoare la el fiindca l-am vazut la Costinesti. Mult respect pt. ceea ce facea. Am vazut astazi pe TVR 1 documentarul cu el. S-a ridicat pentru a mai exersa cateva figuri fara coechipieri si avionul a inceput sa se comporte anormal (dupa spusele lui) pe urma ...

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Acum este printre ingerii lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0