danutzzz

Reconditionare Amortizoare

10 posts in this topic

stiam de o firma de la bucuresti care reconditioneaza dar parerea mea este ca tot mai bune sunt noi....chiar daca sunt mai ieftine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intre a le reconditiona si a nu sti cat te vor tine (dai niste bani cam cat pe un amortizor nou si ai maxim 6 luni garantie), si a lua doua SACHS-uri care au garantie 2 ani FARA limita de kilometri.... ce ai alege ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca amortizoarele sunt pentru Volga, Pobeda, Skoda 1000mb sau Volvo P1800 atunci merita pentru ca nu gasesti inlocuitor nou.

Pentru orice alta masina la care gasesti noi este un risc mult prea mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intre a le reconditiona si a nu sti cat te vor tine (dai niste bani cam cat pe un amortizor nou si ai maxim 6 luni garantie), si a lua doua SACHS-uri care au garantie 2 ani FARA limita de kilometri.... ce ai alege ?

clar ca le voi alege pe cele noi...imi poti spune cu aproximatie si un pret pt s80 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata am aflat si pretul...un amortizor sachs este 450 lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia da-mi si mie pe alex.voicu@volvo-club.ro o serie de sasiu, poate-ti scot un pret mai bun ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia da-mi si mie pe alex.voicu@volvo-club.ro o serie de sasiu, poate-ti scot un pret mai bun ;)

Gata sefu'.Am trimis seria de sasiu pe mail.

Cum pot afla care amortizoare sunt duse?Adica ori cele de pe spate , ori cele de pe fata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faci un test de amortizoare intr-un service mai rasarit si vezi care sunt sub limita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faci un test de amortizoare intr-un service mai rasarit si vezi care sunt sub limita.

In Galati nu este decat unul singur si ala nu este deloc rasarit.Un prieten a facut testul la ei si i-au zis ca sunt bune in proportie de 80%.Dupa 2 saptamani omul si-a schimbat toate amortizoarele si s-a dus din nou la ei sa vada daca se pricep , iar la amortioarele noi rezultatul a fost de 70%.

Ma interesa daca este si o alta metoda de a afla care sunt duse in afara de aceste teste , pt ca din pacate nu am banuti pt 4 amortizoare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now