Midnight Caller

Cum sa ne facem cunoscuti ?

63 posts in this topic

Si putem sa luam si o caramida in forma stemei de la volvo, ii dam cu ea intr-un geam lateral, de preferinta cel de langa sofer, il umplem de cioburi si bucati de caramida si ii dam zambitori un cartonas :D

Glumeam. Suna bine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...carti de vizita pe care sa fie doar sigla "volvo-club.ro", [...]  iar cand fiecare vede parcat un Volvo care-i face cu ochiu' ii poate lasa in geam una in semn de invitatie, pt a-i starni curiozitatea.

Pana la urma care e interesul? Asta e intrebarea! Sa fim mai multi cu orice pret? Sau o comunitate ceva mai elitista, un fel de club mai select?

Daca imparti carti de vizita sau flyere, risti sa dai peste tot felul de panarame de oameni, unii poate vor intra doar din curiozitate, daca aduni 2-3 membri care sa devina activi, mare lucru.

Daca lasi lucrurile de la sine, comunitatea se va dezvolta in mod natural... se vor inscrie in general oameni interesati de forum si de activitatea lui. Vorbesc din experienta a doua comunitati auto luate de la zero. Flyerele (cartile de vizita sau orice alt material publicitar de bagat la stergator) sunt practic munca in zadar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma are dreptate si NFS.

Daca un om ar fi maniac dupa volvo-ul sau ar intra in contact cu forumul foarte usor, avand in vedere ca volvo-club.ro apare in primele rezultate de pe gugal.

Daaar... nu strica, daca din 1000 de carti de vizita, macar daca 1 intra si e dedicat masinii/marcii, eu zic ca e un castig.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CLAUDELLUS: ideea era mai altruista, dar nici chiar asa.. sa intri in masina omului sa-i lipesti ceva cadou "pe interior pe luneta"! ;D ;D :P

trebuie sa-i lasi lui optiunea.. cei cu adevarat interesati se vor cerne.

@NFS:

Pana la urma care e interesul? Asta e intrebarea! Sa fim mai multi cu orice pret? Sau o comunitate ceva mai elitista, un fel de club mai select?

Daca imparti carti de vizita sau flyere, risti sa dai peste tot felul de panarame de oameni, unii poate vor intra doar din curiozitate, daca aduni 2-3 membri care sa devina activi, mare lucru.

raspunsul la intrebarea ta il gasesti in primul post din topic; nu e vorba despre multime - poti fi selectiv, daca vezi o masina mai ingrijita,deosebita vei avea ceva in comun cu "panaramera" respectiva; sa nu judecam oamenii si sa punem etichete inainte de a-i cunoaste - e bine sa fii elitist, sincer si mie-mi place, 8) dar asa au inceput si nazi. :(

@AdrianWeb:

Pana la urma are dreptate si NFS.

Daca un om ar fi maniac dupa volvo-ul sau ar intra in contact cu forumul foarte usor,..

.......

dar daca nu stie?

eu, desi imi place marca de mult timp, am descoperit forumul si comunitatea la ceva timp dupa ce mi-am luat masina... :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar putea sa facem un trust fund pentru asa ceva :))

Punem mana de la mana, si unde vedem volvo ii lipim volvo-club.ro pe luneta :))))))))

Ma intreb cate injuratori or sa apara pe forum :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

... vede parcat un Volvo care-i face cu ochiu' ii poate lasa in geam una in semn de invitatie, pt a-i starni curiozitatea.

aaaa.....nenea ....nu tre sa renunt la nimic .....eu fac demult treaba asta  ;)

m-am dezobisnuit sa ma mai bazez si sa ma gandesc la volvo-club ca la un grup .

Aici toti suntem de acord dar nimeni nu face nimic  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai putea in primul rand sa ne cunosti ....asa vei putea ulterior sa explici ce fel de oameni sunt aici ....altfel , e posibil sa faci ca altii si sa deschizi topicuri in sectiunea "Probleme Legate de Forum"

Asa ca esti foarte binevenit atat la intermediara ...unde se iarta daca nu participi , dar mai ales la Nationala unde , desi se iarta e chiar mare pacat sa nu strigi prezent . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu benzina care o dau pana in maramures imi vopsesc masina si cred ca as face mult mai mult bine comunitatii, vopsind masina.

Acu am venit de la ea, si sunt plin de deruginol ca am probleme la pasaje si sunt nervos ca nu am putut sa fac mare lucru. Si bani de service nu exista.

Deocamdata pentru mine sunteti niste persoane in spatele unui calculator sau in spatele unui volvo :) asa cum sunt si eu pentru voi. Prioritatile sunt altele in momentul de fata.

Pot explica foarte usor ce fel de oameni sunt aici: Oameni cu volvo. Easy, right?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adrian ....hai sa nu ne vaitam .... spre ex. daca ma apuc eu de vaitat o sa imi dai un redbull numai sa ma opresc ca te deprim in ultimul hal , dar ...totusi fac eforturi pt a gasi resursele necesare sa merg la o intermediara.....nationala.....alte distractii pe care le am cu acesti prieteni (deja ai pot numi asa).

Deocamdata pentru mine sunteti niste persoane in spatele unui calculator sau in spatele unui volvo :) asa cum sunt si eu pentru voi. Prioritatile sunt altele in momentul de fata.

Pt. noi cei care am mai fost doar tu esti o persoana din spatele unui monitor .... noi mergem pt ca ne-a facut placere celelalte intalniri .

Pot explica foarte usor ce fel de oameni sunt aici: Oameni cu volvo

Eu iti spun sigur ca habar nu ai ce OAMENI sunt ....din pct-ul meu de vedere ...JOS PALARIA  :salut:

Pct-ul tau de vedere .... in mai sau in septembrie ....pana atunci , poti doar incerca sa presupui .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. noi cei care am mai fost doar tu esti o persoana din spatele unui monitor .... noi mergem pt ca ne-a facut placere celelalte intalniri .

De un redbull am scapat... mai am de dat unul ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze pentru vaitat, dar sunt foarte necajit acum si probabil nu mai gandesc bine.

Sunt sigur ca si mie mi-ar placea foarte mult sa ma intalnesc cu voi.

Am 20 de ani... cat de deschis e drumul la 20 de ani? Ar trebui sa vorbesc cu dumneavoastra. Serios acum :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

De un redbull am scapat... mai am de dat unul ;D

Esti o kitra atat de mare .....cumva nu ai observat ca decat manelismele si cocalarismele sunt amendate ? La cate greseli gramaticale ai vazut ca am intervenit ?

nu te obliga nimeni sa iti platesti acea amenda ....nici macar moralitatea ; ca asa ar fi corect fata de ceilalti nu mai conteaza ....dar umplem pagini cu " de ce nu imi place ca sunt roman" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now