Midnight Caller

Cum sa ne facem cunoscuti ?

63 posts in this topic

Imi place logo-ul lui wizzie.

Cred ca:

- ideea de comunitate este sugerata de forma patrata cu marginile rotunjite;

- cuvantul "club" atrage atentia unui posesor de volvo

- detaliile de contact exista (eu as renunta la www si as scrie numai volvo-club.ro.....in asa fel adresa ar putea fi putin marita)

Keep up the good work!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Subscriu la ideea lui Wizzie, cu sticker-ul negru lipit undeva pe geamul portierei, coroborat cu sticker-ul albastru cu alb, undeva in zona dreapta-jos pentru modelele break, sau dreapta-sus pentru modelele sedan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmmmmmm.......credeti ca avem voie sa folosim logo-ul volvo?

De ce nu ? In definitiv e o reclama PENTRU EI, PENTRU MASINILE LOR, nu folosim logo-ul lor in promovarea vreunui produs concurent, asa ca... de ce nu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut !

Nu stiu daca ati remarcat deja, dar daca faceti cautare in google dupa "volvo club romania", primul link afisat este al acestui forum.

Cred ca este un pas inainte pentru a fi cunoscuti mai usor.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut, am vazut, dar fantastic ar fi si sa cauti dupa "probleme Volvo", "cutie viteze volvo", "directie Volvo" si sa apara tot site-ul asta (ma rog, un topic din el).

Am inregistrat site-ul pe mai multe motoare de cautare, daca mai aveti voi idee spuneti-mi...

Multzam de vesti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa am gasit site-ul cautand pe google "geartronic" deci se pare ca incet va merge treaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varianta lui alex merge perfect aplicata pe suporturile de la numere.

Pe parbriz eu as alege un fond transparent, e mai elegant si destul de bine vizibil.

Din pacate nu prea am talent la desen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa ce imi voi cumpara si yo un volvo sper sa ii directionez si pe alti posesori de volvo din valcea pe forumul asta...crek o sa-i claxonez pe strada :)))...are cineva de-aci un S60 negru...doamne cum arata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prima intrebare care trebuie pusa este: cui se adreseaza clubul. Veti spune: posesorilor de volvo. O data gresit. Mai sunt cei care apreciaza marca si valorile marciii. Deci "Clubul posesorilor de Volvo"?

A doua intrebare care trebuie pusa este: care este targhetul? Toti cei care au volvo sau apreciaza volvo? Nu. Numai acei care intra pe net. Deci, pentru inceput, promovarea trebuie concentrata pe internet.

Pentru inceput eu va voi ajuta promovandu-va pe blogul meu.

Cu stima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Salut si in primul rand multumim mult pentru ceea ce vei face pe blogul tau !

    Sa-ti raspund punctual... :)

    1). Cui se adreseaza clubul. Posesorilor de Volvo, intr-adevar. De ce nu consideram gresit ? Pentru ca intre doi utilizatori, unul care are un Volvo in curte si se confrunta zi de zi atat cu satisfactiile cat si cu problemele care pot aparea, si unul care doar apreciaza marca, in mod sigur primul va fi mai activ pe forum. Nu vrem sa facem ceva doar "de dragul de a il face", mai precis nu vrem ca forumul sa devina o mare "salata" cum sunt alte forumuri in care multe raspunsuri sunt doar "oau", "ce misto" si "vreau si eu", sau sa avem 15.000 de utilizatori din care trei sferturi nu au niciun mesaj. :) Mai bine mai putin si de calitate. Daca cineva nu este de acord, m-as bucura sa ma contrazica :)

    2). Targetul este asa cum am spus mai sus posesorii de Volvo. Insa asa cum am hotarat la fiecare intalnire pe care am avut-o si unde s-a ridicat problema infiintarii unui club ca persoana juridica, nu oprim pe nimeni care nu are Volvo in curte sa intre pe forum si sa-si dea cu parerea... e o tara libera totusi, si precum vezi, chiar tu te-ai oferit sa faci ceva pentru noi. De ce, te intreb ? Apreciezi marca ? Ai un Volvo in curte ? In oricare din cazuri esti aici si nu te va marginaliza nimeni :)

Numai bine !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
;D Asa ma gandeam si eu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

n-am apucat sa vad nimik ..... a fost sters de admin ....asa ca poate pe mail ....va pot ajuta , incerc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

acest desen urmat de cuvintul VOLVO

pentru ca VOLVO inseamna evolutie.

pentru ca VOLVO inseamna mai multa calitate si fiabilitate la fiecare leu cheltuit

pentru ca e frumos

pentru ca VOLVO indeplineste dorinta de INDIVIDUALITATE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chit ca nu s-a mai raspuns la subiectul acesta de foarte mult timp vreau sa-mi spun si eu parerea.

Intru pe acest site de azi. Am stat toata ziua si m`am dat prin toate paginile forumului.

Acum 30 de minute am reparat de 3 defectiuni la masina, ce ma chinuiau de 2 luni, folosind indrumari de pe acest forum.

Este foarte util acest forum si fac pariu ca sunt foarte multi pasionati de volvo in romania care inca nu cunosc acest site.

Drept urmare, propun sa facem niste stickere sau ceva de genul sa promovam acest site nu motive de marketing ci pentru ca AVEM VOLVO SI NE MANDRIM CU EL.

Colegii de la facultate fac misto de mine ca am raritate de masina, ca e de epoca sau mai stiu eu ce. Toti se lauda in BMW-uri, Opel, WV, Dacia Rally Team. Vreau si eu sa zic: "Ba, nu va puneti cu Volvo. Suntem multi!"

Un sicker pe luneta, parasolar shape ar fi foarte frumos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ne-ai gasit! Ma bucura entuziasmul tau, i-ti doresc sa nu ti-l strice nimeni. Sau chiar de o va face (pt ca asta e lumea in care traim  :-X) tu sa nu renunti niciodata la sentimentele pe care le ai fata de aceasta marca, sentimente care dupa parerea mea au fost si ele incorporate de Suedezi  in aceste masini...... si care dupa un timp vei vedea ca sunt atat de profunde ca le vei pastra doar pt tine. Vei realiza (defapt ai si facut-o..!!) ca nu toti ( cei ce nu au un Volvo)  inteleg ceeace tot indrugi tu acolo cand iesiti la o bere !!! :thumright: Sa ne vedem la Nationala!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intru pe acest site de azi. Am stat toata ziua si m`am dat prin toate paginile forumului.

[...] propun sa facem niste stickere sau ceva de genul sa promovam acest site nu motive de marketing ci pentru ca AVEM VOLVO SI NE MANDRIM CU EL.

Sigur te-ai dat prin toate? ;)) Eu cred ca ti-au mai scapat cateva...

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,188.0.html

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,457.0.html

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,330.0.html

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,254.0.html

"Ba, nu va puneti cu Volvo. Suntem multi!"

Asta nu-i neaparat un atu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Se pare ca astea le-am ratat cu desavarsire.

Se pare ca nu se mai fac stickere, asa ca o sa mi-l fac eu singur undeva.

Asta nu-i neaparat un atu! ;)

Era cu semnificatia ca nu suntem inexistenti si nici nu vorbim intre noi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cind discut cu prietenii despre volvo , ei zic una-alta despre masinile lor, despre volvo, eu le dau dreptate la toti.

la sfirsit invit unul din ei , care n-are masina cu el, sa-l duc acasa cu volvo. dupa ce bag a 3-a, la viitoarea intilnire , cel care a mers cu mine ii pune el la punct pe ceilalti in legatura cu volvo, bmw, audi, mercedes, etc...

e simplu, nu ? trebuie un s60 si putina rabdare.

p.s. pina acu' am primit deja 2 oferte de schimb cu (culmea) 2 ml-uri !

(bine-nteles, de pomana ... ;D ;D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

... dupa ce bag a 3-a, la viitoarea intilnire , cel care a mers cu mine ii pune el la punct pe ceilalti in legatura cu volvo, bmw, audi, mercedes, etc...

Poate vreodata o sa am ocazia sa merg si eu cu tine. Nu de alta dar mie nu mi se pare vreun OZN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nfs, dupa ce o sa mergi cu iuli...o sa-ti vinzi masina  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa revenim putin la topic, :P vazand tot mai multe masini(se-ntelege de care  8) ) interesante/ingrijite prin cartier fara le a cunoaste direct proprietarii - cel mult din vedere, m-am gandit la o idee simpla, practica si destul de ieftina de a populariza clubul si in primul rand site-ul: sa facem carti de vizita pe care sa fie doar sigla "volvo-club.ro", sunt mai ieftine decat stickerele - putem initia ceva tip cheta/donatii, le impartim intre noi iar cand fiecare vede parcat un Volvo care-i face cu ochiu' ii poate lasa in geam una in semn de invitatie, pt a-i starni curiozitatea.

Din cati vin la intalniri(sapt si/sau intermed), daca renunta la bere sau ceai (sau la o juma' de Redbull ;);D ) se strang usor bani de peste 1000 de cartonase...

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu cred ca textul: "Membru www.volvo-club.ro" este suficient. Arata ca suntem o comunitate si avem si un forum la care am aderat. Ideal ar fi sa fie pe acel albastru specific (magenta plus cyan parca) si fara nici un logo, doar textcu font vlv. Sa se poate lipi pe interior pe luneta si sa nu depasesca 15 cm lungime si 5 inaltime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now