ValiU

Posesor volvo prost crescut

59 posts in this topic

nu stiu de ce se tot face o analogie gresita: oamenii de calitate = soferi volvo. de unde pana unde si pe ce logica va bazati?

Sau cel putin asa ne place noua sa credem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ptr fapta ptr care a savarvit-o acel conducator auto{POLITIST}s-ai dam un cartonas galben,fara suparare dar sunt multi in zona noastra{Sudul tarii}care nu sunt departe de ceea ce a facut politistul,violenti suntem,rai,putin tigani,in trafic ce sa zic,in bucuresti se conduce unic,fara semnal la schimbarea benzii de mers,jaloane,dee sunt bucuresteni ce stim noi de conducere.

In primul rand va salut pe toti!

De cand mi-am luat GPS m-am incumetat sa intru si eu prin bucuresti, credeam ca o sa fie o experienta neplacuta dar am ramas surprins sa vad masini care opresc si imi dau prioritate pentru ca nu ma incadrasem pe banda corect fara sa injure! Chiar am ramas surprins ! Poate nu era ora manelistilor pe sosea!

Pai sa veniti acum in Constanta ....... frate nu ti-ar da prioritate pentru nimic in lume chiar daca nu are unde sa se duca!

Zilele trecut ma deplasam cu masina pe unul din noile bulevarde renovate din Constanta regulamentar cu 50km/h, ma credeti ca si pe banda 1 ma clanxonau ca dobitoci; au inebunit frate toti alearga ca nebuni pe 1 km cu 70-80km/h si ironic eu cu 50km/h ii ajung la semafor deci........... de ce s-au riscat ca tot in acelasi timp am ajuns????

Am mai observat o chestie pe cit de scumpa si mare e masina pe atat de nesimtiti sunt majoritatea

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu stiu de ce se tot face o analogie gresita: oamenii de calitate = soferi volvo. de unde pana unde si pe ce logica va bazati?

logica ar fi cam asa :

un posesor de VOLVO = un om la locul lui care sa gandit la siguranta familiei in primul rand si la confort cand a achizitionat masina = un om care are judecata nu neaparat bani! = oameni de calitate si cu bun simt!

Daca ti-am raspuns cat de cat la intrebare ma bucur !

Sper sa nu te superi !

Bafta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e chiar asa, multi si-au luat XC90 ca e mai ieftin decat X5 sau ML dar se comporta asa

Multi posesori de SUV se comporta asa pt ca sunt jmecheri sau ma rog, au impresia ca sunt jmecheri .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tare de tot numai la noi se pote intampla asa ceva daca era in statele unite nu apuca sa bage cheile in contact ca era inpuscata mortal......... de alte legi alt statut al omului legi !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

puteau si ai nostri sa ii gaureasca anvelopele cu vreo 2 cartuse, dar s-au socat si ei. nu cred ca se asteptau. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"N-am masina sa ma i-au dupa ea!!!"

Incredibil. Pai asta trebuia bagata si la tentativa de omor. Imbecila.

Si aia niste pampalai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

logica ar fi cam asa :

un posesor de VOLVO = un om la locul lui care sa gandit la siguranta familiei in primul rand si la confort cand a achizitionat masina = un om care are judecata nu neaparat bani! = oameni de calitate si cu bun simt!

Daca ti-am raspuns cat de cat la intrebare ma bucur !

Sper sa nu te superi !

Bafta !

in ziua de azi mai toate masinile "de firma" sunt sigure. sincer sa fiu nu ma simt mai sigur in volvo decat spre ex. in volkswagen. vrei sa sti de ce am cumparat-o? a fost ieftina si mi-a placut cum arata pt. banii care pe care i-am platit. ma face asta un om mai bun?

spre ex. in ungaria volvo a inceput sa fie la moda. lumea nu mai cumpara vw, mercedes & co. pt. ca volvo e "fitza". daca ajunge trendul asta si in ro, ghici cine va cumpara in primul rand volvo. aia cu mustata si tricouri lipite de burta. te vei mai identifica cu volvo daca va avea acelasti statut ca bmw?

problema se pune in felul urmator: oamenii se identifica prea mult cu masinile lor. este o prostie sa categorisesti un om dupa masina pe care o conduce. dar pana la urma e omenesc: si fata de uniforme spre ex. avem respect, la fel si fata de titluri.

mi-ai raspuns la intrebare si nu, nu m-am suparat, pt. ce? pur si simplu asa gandesc eu. si pt. asta sunt forumurile: sa spuna fiecare ce gandeste.  ;D

numai de bine si sute de mii de kilometri siguri si fara probleme tehnice iti doresc.

la multi ani!  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De cand mi-am luat GPS m-am incumetat sa intru si eu prin bucuresti,

Cumva azi in jur de 17:00-17:30 erai pe o linie de tramvai intre niste cladiri darapanate !? Daca da, n-ai vazut niciunu' care a scos capu' pe geam dintr-un Volvo ?! ;D

Daca da... ala eram io !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now