buleala

Ziua clubului;intalnire anuala-data fixa.

13 posts in this topic

propun o zi anuala a clubului, zi in care membrii clubului sa o bifeze in calendar de la inceputul anului ca ocupata pt. volvo-club!

-de asemenea cred ca o singura locatie pt intalnirile anuale este cea mai buna solutie.

-cele mai indicate date calendaristice sunt primele duminici din mai sau septembrie.

astept opinii,propuneri ;argumente pro si contra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Administratorii ce spun? pentru anul asta mai mi se pare aproape. iar in septembrie sunt reduceri de turism in grecia, bulgaria, tunisia. deci putem sarbatori o saptamina intr-o locatie din cele de mai sus. in grecia costa 25 de euro pe noapte(ca la predeal). zic si eu. majoritatea decide. sau sibiul sa devina capitala volvo intr-un weekend. eventual de vorbit la primarie sa organizam ceva. am descarcat statutul sa se uite si nevastamea pe el

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Trebuie sa ne gandim la TOTI utilizatorii forumului si sa ne amintim ca exista si oameni care au facut eforturi destul de mari pentru a achizitiona o astfel de masina, si care poate nu detin suficiente fonduri pentru a suporta si o deplasare in afara tarii. De asemenea trebuie sa ne amintim ca daca noi, cei din estul tarii facem cateva sute de km pana acolo, cei din Ardeal mai adauga vreo 300-400km. Ceea ce iar nu e corect.

    Eu cred in continuare ca un loc in mijlocul tarii este cel mai adecvat. Nu trebuie sa fie neaparat Brasov, Predeal, sau Sibiu. Poate fi si un satuc in care e o pensiune acatarii si mult loc de parcare.

    Parere mea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Ideea cu o zi fixa pe an mi se pare execelenta. merge si ceva de genul prima duminica sau sambata din luna cutare. Si eu sustin propunerea lui Midnight Caller pentru o locatie in tara. va propun si zona Bran Moeciu. Am mai fost acolo, e plin de pensiuni f. frumoase si o zona extraordinara. Ca preturi se situeaza tot in jur de 25 / 30 euro. sa incercam mai ales in afara sezonului turistic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA ASTEPATA LA MAI MULTA ACTIVITATE ...putine pareri ...putine propuneri...

nu este indicat ca intalnirea anuala a clubului(si intalnirile in general) sa se desfasoare in statiunile montane...lumea vine la munte sa se relaxeze,sa respire aer curat;noi totusi reprezentam o marca de masina adica masini si multe motoare...niciodata nu m-as simti in largul meu daca stiu ca deranjez si ca dau fum in nas (fie el si euro 3-4)pensionarilor veniti la"bai"...este lipsita de moralitate solutia statiunilor montane!

si indiferent de parerile altor membri(fara ofensa)nu-mi schimb convingerile!

propunerile gen sinaia, cheile gradistei,predeal etc.pt mine sunt solutii greu de acceptat...

in alta ordine de idei;am propus prima duminica din mai sau sept. din urm considerente:

-nu este zapuseala afara ,vremea e buna de obicei

-nu este perioada concediilor(daca e mai nu s-au cheltuit banii pe vacante dar poate corespunde cu pastele sau 1 mai si o "minivacanta"-cu dus si-ntors situatia" daca e sept ...bani-s cheltuiti dar n-au inceput scolile si inca e perioada vacantelor :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

     Buleala obisnuieste-te cu genul asta de reactie al volvo-forumistilor. ai uitat ca in saptamina intilnirii de la Predeal era o liniste de-ti tiuiau urechile? lumea se gindeste si pe urma, daca nu a uitat, isi da cu parerea.

     Perioada propusa de tine zic ca este OK si inclin spre septembrie, ca luna mai s-a cam dus si sa stam pina anu viitor fara sa ne intilnim e cam mult. si in septembrie hotarim daca ramine asa sau o mutam in mai. :D . cit priveste locatia, pentru a fi echitabil pt toti, undeva in centrul tarii ar fi bine sa fie. iti inteleg reticenta fata de intilnirile la munte, intr-o statiune, dar din pacate doar pe aici gasesti hoteluri mari si cu multe stele. personal as prefera o pensiune, ca noaptea oricum dormi, iar ziua esti plecat cu lumea, deci nu ai nevoie de mult confort. si faptul ca nu am fi cazati toti sub acelasi acoperis iar nu-l vad ca o problema, daca distantele sunt mici intre locatii ce mi-e ca merg pe jos pina  acolo sau urc citeva etaje la hotel. important e sa avem o sala in care sa putem intra cu toti la masa. tu cam la ce locatii te-ai gindit?

     Pentru moderatori: ar fi interesanta o harta cu localizarea tuturor celor inscrisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar daca Buleala nu e de acord, io propun tot Bran.  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buleala esti bestial!!

E foarte buna ideea cu data fixa, o sustin, in septembrie sa fie.

E mai bine ca intalnirile clubului cel putin la inceput sa aiba loc in tara, undeva in centru ca sa fie echitate pentru toti, evident ca momentul in care vom aveaa fonduri mai multe poate vom putea oganiza si excursii prin tari straine, insa, cum spune alex, in club sunt membrii care au facut eforturi mari sa-si cumpere o asemenea masina printre care ma numar si eu si in momentul de fata nu ne permitem drumetii de sute de kilometri. Poate in viitor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

corect este ca intalnirile nationale anuale sa aiba loc in centrul tarii!

deasemenea,bine ar fi (bravo relu) sa avem o harta cu localizarea membrilor!

pedala,tu ia-l pe vvv850 si veniti la mine intr-o duminica sa punem la pct.volvo din curtea mea!(cinstesc bine ;D);sunt constient de faptul ca locuri de cazare gasim doar in statiuni!(nu e rau la bran)

oricum ,ma supun majoritatii!

m-am gandit la unele locatii pt intalnirile anuale (care sa aiba si o pista)dar tr sa ma interesez de posibilitatile de cazare!

nu conteaza atat de mult locul de intalnire ci cum ne simtim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt de acord sa ne intalnim tot la Bran !

Imi spuneti daca ramane la bran si poate ma ocup eu de gasit vreo pensiune, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redeschid discutia din acest topic, ca mi se pare o idee buna aceasta cu intalnirea forumistilor, mai ales ca punctul comun e pasiunea pt. masinile astea...

Vreau sa pun si eu osul, chiar am si ceva experienta in domeniul asta ;) , si prin prisma locatiei  si a afacerii pe care o am, am acces la multe posibilitati de cazare, agrement, organizari de evenimente, etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

noi recomandam cheile gradistei la 5 km de bran. peisaj mirific preturi intre 110- 170 ron doar cazarea. sau pensiunea podul turcului cu loc de joaca pentru copii. preturi intre 80-100 ron pe noapte fara mic dejun. putem negocia un pret de grup la podul turcului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redeschid discutia din acest topic, ca mi se pare o idee buna aceasta cu intalnirea forumistilor, mai ales ca punctul comun e pasiunea pt. masinile astea...

Vreau sa pun si eu osul, chiar am si ceva experienta in domeniul asta ;) , si prin prisma locatiei  si a afacerii pe care o am, am acces la multe posibilitati de cazare, agrement, organizari de evenimente, etc.

spune tot!!! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now