Sign in to follow this  
Followers 0
feraru3333

pe asta a=ti auzit-o?????????

8 posts in this topic

La cum merg treburile pe la noi...cred ca urmeaza..."DOI CAI FRUMOSI"  ;D... cu care( ;)) vom plati in natura taxa...  si asa e la moda sa fii verde  :toothy9:

Guvernantii nostri ar fi in stare sa puna accize pe curent...pentru motoare  ::)...deci  "doi cai frumosi"... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vad noutatea... este un produs american in stilul lor caracteristic, ostentativ, aiurea si fara pic de utilitate practica...

Masini full electrice cu drept de circulatie pe drumurile publice exista de ceva timp. Si, culmea, mai au si geamuri, si o forma de masina normala, chiar si airbaguri, etc. Nu ca asta care e un plastic cu masca de miniHummer si volan de tuning.

Ideea de masina electrica este veche, poluanta ( citeste mai jos ;) ), si cat de curand va fi inlocuita. In primul rand pentru inutilitatea ei fantastica, pentru ca dupa putini kilometrii trebuie sa o bagi la incarcat pentru multe ore, si, nu in ultimul rand, pentru... toxicitate... :D

Aveti idee ce procese COMPLET neecologice implica creearea acumulatorilor ?? Si chiar si energia electrica din priza... Ea de unde vine? In proportia aia foarte mare, care conteaza ;).

In filmul de mai sus se prezinta iar acelasi tip de gandire pana la usa, nu si dincolo de ea. Nu scoate fum = ecologic. Bleah. Si numele este edificator... "Sunt la moda" :D E ca faza cu Toyota Prius, care, la folosire mai sportiva, asa cum o face omul de rand, consuma mai mult ca un M3.

Tehnologiile cu adevarat ecologice sunt cele care abia acum se lanseaza, cum ar hybrid de ultima generatie, conservarea energiei cineticie, combustibili alternativi sau -cea mai importanta dupa mine si multi altii - fuel cell.

Urmariti cu atentie clipul de mai jos. Este, in multe chestiuni, edificator.

http://www.youtube.com/watch?v=MblRtzCaHJo

Share this post


Link to post
Share on other sites

cindva tot la stiri au spus ca niste baieti de la noi au facut un motor ce merge cu apa- asa am inteles eu= ce mai stiti? au patentat motorul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  :D daca-l patentau, scadea pretul pe baril  :D

  Or eu vad ca intr-una, cam la fiecare alimentare mai adauga baietii cite un ban/2/3/etc la pret...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum pretul la pompa e aproape la fel ca atunci cand barilul costa 150$. Sunt curios la ce pret va fi la pompa combustibilul cand  va ajunge barilul din nou de  la 70$ la pretul ala......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum pretul la pompa e aproape la fel ca atunci cand barilul costa 150$. Sunt curios la ce pret va fi la pompa combustibilul cand  va ajunge barilul din nou de  la 70$ la pretul ala......

Este o intrebare retorica, nu?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0