nicu_v85

viteza maxima

72 posts in this topic

  De curiozitate.... ce viteza maxima ati atins si cu ce model si unde???????????¿¿¿

Share this post


Link to post
Share on other sites

In acte scrie ca viteza maxima este 210km/h.Viteza maxima cu care am mers eu este de 205km/h.Eram pe A2 , ma duceam de la Constanta la Bucuresti.Masina in cauza s80 , motor d5 din 2003.

Share this post


Link to post
Share on other sites

230 km/h, S60 2,4T, pe A2. De ce nu ne impartasesti si tu?  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

200 km/h V40 1.8 pe A2.Dar sunt convins ca nu imi arata exact acul,deci aveam ceva mai putin!Dupa 185 a urcat FOARTE greu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

200Km/h si mai mergea dar abia o cumparasem si nu stiam in ce stare se afla masina si n-am mai riscat.V40 1.8 benzina 122 cai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu power-box 260 pe bord / 247 in realitate -- masina ajunge rezonabil la 240 / 229

fara power box 250 pe bord / 238 in realitate -- masina ajunge rezonabil la 230 / 218

conteaza extrem de mult puterea si directia vintului : la viteze pste 200 km/h , un vint din fata/spate de 20km/h iti reduce/mareste viteza maxima cu aceeasi valoare.

pentru necunoscatori masina e sigura si manevrabila pina la 170*** , pentru cunoscatori , 200.***

peste valorile astea incepe electronica sa-si faca de cap intr-un mod care iti creste considerabil adrenalina.

*** pentru femei valorile se reduc cu 100 km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

255 pe vitezometru, 240 pe gps, autobahn germania. S40 T4 din 98. Ar mai fi mers vreo 5 km cred, venea un Porsche 911 din spate  si m-am dat la o parte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iurix

"pentru necunoscatori masina e sigura si manevrabila pina la 170***"

"Masina" nu e cumva cam prea gerenal? Te referi la S60? Daca te referi la S60 ar trebui sa nu mai depasesc niciodata 70 km/h fiind femeie si automat necunoscatoare? Daca as avea un logan, adica mai putin manevrabil, care ar fi viteza safe?

Pe bune, zi-mi cu cat sa merg ca in seara asta ies pe A2 si m-ai pus in dificultate. Pot sa merg pe A2 cu 70 sau sa merg pe drumul vechi? Poate sa merg cu avariile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt cel mai jalnic  :D  dar nici nu am avut drum sa merg mai tare.

180 Roman-Iasi, E85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Victor, nu esti cel mai jalnic, in Romania si peste 50 la ora e o aventura, in dupa-amiaza asta pe centura Tg-Jiului era sa ma pocnesc cu o doamna care s-a gandit sa iasa dintr-o benzinarie de pe partea stanga fix in momentul in care eu eram in depasire la jumatatea unui tir. Noroc ca eram intr-a 3-a si m-am putut strecura, fiindca singurul gest al doamnei a fost sa apese claxonul, si al "soferului" de pe tir la fel. Am ajuns la concluzia ca in Romania nici o viteza nu e sigura, si daca mergi cu 30 trebuie sa fii cu ochii-n 4. Scuze de offtopic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iurix

"pentru necunoscatori masina e sigura si manevrabila pina la 170***"

"Masina" nu e cumva cam prea gerenal? Te referi la S60? Daca te referi la S60 ar trebui sa nu mai depasesc niciodata 70 km/h fiind femeie si automat necunoscatoare? Daca as avea un logan, adica mai putin manevrabil, care ar fi viteza safe?

Pe bune, zi-mi cu cat sa merg ca in seara asta ies pe A2 si m-ai pus in dificultate. Pot sa merg pe A2 cu 70 sau sa merg pe drumul vechi? Poate sa merg cu avariile?

BETTY, si toate domnisoarele si doamnele care isi pierd timpul citind timpeniile mele :

va respect si va iubesc pe toate. ca sotii , mame, prietene...

dar v-as lua dreptul de a conduce pe drumurile publice, asa sa va protejez de nesimtitii astia ca mine....

de ce-or fi femei halterofil, sef, sofer..., nu pricep. cind , de fapt femeia a fost facuta de doamne-doamne pentru cu totul si cu totul altceva, mai placut si mai frumos.

(e-adevarat ca si barbatii ar trebui sa fie inteligenti ; insa io eram fetita cind eram mic....)

Share this post


Link to post
Share on other sites

210 pe autobahn.

Si  imi pare rau ca mi-am pierdut timpul citind ce a scris Iulirx....

A si Iulirx inca ceva: nu poti sa iei dreptul de a conduce femeilor si sa le si respecti/iubesti in acelasi timp ori cat ai incerca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu XC-ul 220km pe a1,atat a putut.

Cu V40-ul 199km,tot pe a1,atat a putut.

Atat am avut pe bord,real,nu stiu ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

sal 260 pe vitezometru (germania)si nu credeam ca poate ajunge atit de repede la aceea viteza ,nu stiu cit era in realitate ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

260 pe bord, in realitate poate 255 in Spania autivia Toledo - Valencia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am atins odata 215 km/h pe bord undeva intre Urziceni si Buzau pe E85.In realitate, n-am idee cat aveam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

220 km/h, autostrada soarelui pe sens spre constanta, 225 km/h autostrada soarelui pe sens spre bucuresti. tur-retur 45 de minute bucuresti - km 105 - bucuresti. probabil vantul batea dinspre mare. S40, 1.9D, 128hp (102 stock)

Share this post


Link to post
Share on other sites

se invarte in jurul tau gandul de a scapa de s80? sa inteleg ca tu cel ce ai deschis subiectul esti nemultumit de viteza cu care alrearga herghelia de sub capota masinii tale?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.