Roberto

Clips-uri prindere ornamente

42 posts in this topic

Maine le masor si eu aprox (tot asa arata si ale mele) si iti spun. E tarziu?

nu, dupa cum spuneam momentan nu am bani  >:(, prin august o sa le comand probabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, masor si oricand le comanzi e ok, deocamdata imi lipseste doar 1 bucata si nu e grav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-au confirmat cei de la Bresco ca clipsurile pe care le vreau eu si indeplinesc specificatiile din poze sunt cele cu codul DDR057 de pe site. Vin in pachetel de 25 de bucati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fos cu un prieten la dezmembrari si a luat niste piese de bmw e 46, seria 3, iar un nene de acolo rupea astfel de clipsuri cu clestele de cuie! M-am oferit voluntar sa-i desfac eu tapiteria din portbagaj si am mai recuperat cateva bucat. Treaba e ca s-au potrivit perfect, doar ca sunt un gri mai deschis decat ale mele! Dar tinand cont ca au fost gratis, nu mai conteaza culoarea, plus ca nu se vad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat si mai simplu si ieftin.

Am gasit la un baiat pe ebay aceste clips-uri, 10 bucati la 2.99 lire, le-am comandat, ieri am venit de la Felix si erau deja venite acasa, se potrivesc perfect, sunt identice si chestia e ca le-am luat la nimereala pt ca vorbisem cu vanzatorul si el mi-a zis ca nu stie daca merg la S40\V50, el tot ce stiind e ca se potrivesc la 440, 460, 740, 760, 850, 960, C70, S40, V40, XC90 deci in consecinta merg la mai toate modelele.

Si vestea buna e ca mai are cateva, deci cei care doresc sa imi spuna si rezolvam.

M-a costat 4.88 in total cu tot cu transport, un pachetel de 10 bucati.

Cine doreste sa posteze aici si vb cu vanzatorul sa le combine toate intr-un singur transport apoi dupa ce vin vi le trimit eu la fiecare prin posta.

Uitati poze cu cele noi si cel vechi rupt

post-527-12877865800513_thumb.jpg

post-527-12877865803179_thumb.jpg

post-527-1287786580568_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu vreau.

Si data viitoare cand mai vii pe la Felix, da si tu alarma, macar bem o cafea sa ne cunoastem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu vreau.

Si data viitoare cand mai vii pe la Felix, da si tu alarma, macar bem o cafea sa ne cunoastem.

Ok, cate vrei ? Un pachetel ?

Lista : tricky

P.S : Am plecat dupa 3 zile desi aveam o sapt tichet, nu mi-a placut deloc nici conditiile, nicica cazarea, nici mancarea, mai nimic, am uitat sa ma uit pe forum sa vad cine e din Oradea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, cate vrei ? Un pachetel ?

Lista : tricky

P.S : Am plecat dupa 3 zile desi aveam o sapt tichet, nu mi-a placut deloc nici conditiile, nicica cazarea, nici mancarea, mai nimic, am uitat sa ma uit pe forum sa vad cine e din Oradea.

Naspa. Nu stiu cum sunt conditiile si nici mancarea pe acolo. Imi pare rau ca nu te-ai simtit bine. Mie oricum iarna imi place cel mai mult, deoarece e putina lume.

Un pachetel e ok, mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai doreste careva ?

Eu o sa comand 1 pachet in plus fata de cel al lui tricky daca nu mai raspunde nimeni joi seara. Pentru ca vineri plecaaaaaaaaaaaam  :D;D ;D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi m-am pus sa bag clips-urile lipsa si sa le inlocuiesc pe cele raschetate de sub masina.

Totul a decurs frumos, s-au potrivit perfect, au prins perfect ROCK SOLID

post-527-12877865889951_thumb.jpg

post-527-1287786589247_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danutzzz, cel cu S80-ul alb caruia i-am promis la intrunire ca ii trimit 3 clips-uri ce mi-au ramas mie sa vada daca i se potrivesc, te rog sa imi lasi pe PM adresa si ma duc maine la posta.

Maine am sa comand 2 pachete de clips-uri. Daca mai doreste careva sa mentioneze aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai pm roberto.vb mai multe pe mess.multumesc mult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf si am fost amandoi la intalnire, puteam sa ne uitam daca se potrivesc si la mine... asta e, astept pachetul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf si am fost amandoi la intalnire, puteam sa ne uitam daca se potrivesc si la mine... asta e, astept pachetul.

Pai daca la mine au mers perfect 99.9% ar trebui si la tine, e aceasi masina cu caroserie wagon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK deci vad ca nu mai doreste nimeni deocamdata, atunci fac comanda.

Am cu baiatu' de pe Ebay si le combina pe ambele la un sigur colet si vin toae+transp 8 lire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok am primit cei 2 saculeti comandati. Bineinteles ca au venit joi dar posta nu s-a sichisit sa ii aduca din oras la mine in localitate decat azi.

Tricky lasa-mi pe PM o adresa ( inclusiv cod postal ) poate apuc chiar astazi sa ti le trimit.

post-527-1287786691167_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now