adi_28

Piese de schimb

9 posts in this topic

salutare

Vreau sa va intreb, daca la S80 2.0T 180 CP, an 2001 se potrivesc si piese de la alt tip de volvo, care are acelasi motor, de ex.S60, V40 etc etc sau de la alte modele de masini , Renault, Ford etc(dupa cum stiu, daca bine stiu, motoarele Volvo sunt facute de Renault si Ford).

Vorbesc de orice fel de piese, incepand de la furtunele de la turbo, intercooler etc, placute de frana, cleme macarale geamuri, macarale, butoanele de inchidere/deschidere geamuri si terminand cu componente ale motorului, orice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa stiinta mea, motorul tau e 100% VOLVO nu Ford sau Renault, asa ca be proud! La fel si masina, e volvo nu altceva. Posibil sa se potriveasca de la S60, V70 cite ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa cate imi spuneau cei de la reprezentanta, Volvo nu face motoare, asa ziceau ei.Treaba este ca ar fi bine sa se potriveasca unele piese si de la alte masini, asa am scapa mai ieftin cu reparatiile.

Apropo...un site cu piese aftermarket sau ceva dezmembrari prin tara nu stiti careva?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

T-urile, 2.4D, D5, V8 si mai sunt destule, cam toate peste 2L sunt motoare originale Volvo.

Astea sunt motoarele 3rd party in colaborare cu altii :

1.6D

2.0D

1.8

1.9

mai sunt cateva, majoritatea sub 2l, dar nu le cunosc pe toate, oricum nu conteaza, ai T-ul -> e Volvo

Unele piese poate se potrivesc, ex Bujiile de S40 T5 merg si la S80 T6 si V70 parca, 100% mai sunt si alte piese care se potrivesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupa cate imi spuneau cei de la reprezentanta, Volvo nu face motoare, asa ziceau ei.Treaba este ca ar fi bine sa se potriveasca unele piese si de la alte masini, asa am scapa mai ieftin cu reparatiile.

Apropo...un site cu piese aftermarket sau ceva dezmembrari prin tara nu stiti careva?

Multumesc

Va rog frumos cineva sa ma impuste !!!!

Ce aberatie domnle, hahah

Un lucru trebuie sa stii ca posesor de Volvo - Reprezentatele sunt........nu sunt

www.piese-volvo.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

    V8-ul nu e Volvo ci Yamaha, dar oricum momentan nu se pune problema de piese la alea ;D

    Piese de pe ALTE masini nu se potrivesc, poate de pe Renault Safrane (cred) - ala a mai avut parca motor in 5 cilindri, si e tot motor de Volvo... Si chiar daca s-ar potrivi, ma indoiesc ca un furtun (ORIGINAL) de VW sa zicem, ar fi mai ieftin si mai bun decat un furtun ORIGINAL de Volvo... Cel putin din cata experienta am eu in piese auto

    Roberto ti-a dat un link, este magazinul meu de piese. Nu te alarma daca nu gasesti ceva acolo, imi dai un mail si aducem ORICE pe comanda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

My friend, do you know something about my shock absorbers? A trecut ceva vreme si mi-ar trebui. Nu pot merge cu 200 la nesfarsit fara amortizoare bune. Astept.

    V8-ul nu e Volvo ci Yamaha, dar oricum momentan nu se pune problema de piese la alea ;D

    Piese de pe ALTE masini nu se potrivesc, poate de pe Renault Safrane (cred) - ala a mai avut parca motor in 5 cilindri, si e tot motor de Volvo... Si chiar daca s-ar potrivi, ma indoiesc ca un furtun (ORIGINAL) de VW sa zicem, ar fi mai ieftin si mai bun decat un furtun ORIGINAL de Volvo... Cel putin din cata experienta am eu in piese auto

    Roberto ti-a dat un link, este magazinul meu de piese. Nu te alarma daca nu gasesti ceva acolo, imi dai un mail si aducem ORICE pe comanda ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea, te-am rugat de 3 ori deja pe mail sa-mi dai inca o data seria de sasiu si seria aia blestemata de pe contra-aripa sa fac identificarea calumea la amortizoare !!! N-am primit niciun raspuns !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shit, incerc sa ti-o mai dau o data. Crezi ca-i asa usor sa ridici capota daca ai cablul rupt? ;D

Nenea, te-am rugat de 3 ori deja pe mail sa-mi dai inca o data seria de sasiu si seria aia blestemata de pe contra-aripa sa fac identificarea calumea la amortizoare !!! N-am primit niciun raspuns !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now