Matey

GPS

30 posts in this topic

va rog ajutati-ma si pe mn am probleme cu gps nush am scos cd odatasi ca cand lam pus inapoi

in spate acolo in porbagaj cand il deschid inauntru imi  spune the disc in the dvd player can not be read,please check disc. If this happens again,have the system inspected at your nearest volvo workshop.va rog spuneti ce sa fac cand l-am adus din germania intradevar cd e cu germania cu mai multe tari dar cand am intrat in romania cu masina intradevar harta nu-mi mai arata dar imi aparea acolo macar o harta si ma puteam sa ma uit in alte tari pe ecran in masina da acuma nuh.va rog daq puteti sa ma ajutati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traducere:

Vă rog ajutaÈ›i-mă È™i pe mine , am o problemă cu GPS-ul ; am scos cd-ul o dată È™i l-am pus înapoi , în spate acolo în portbagaj , iar acum când îl deschid GPS-ul îmi spune:

"the disc in the dvd player can not be read,please check disc. If this happens again,have the system inspected at your nearest volvo workshop"

Vă rog să-mi spuneÈ›i ce să fac, când l-am adus din Germania(volvo) , cd-ul are/avea  harta Germaniei dar È™i multe alte È›ări,...România într-adevăr nu este, dar măcar atunci îmi apăreau niÈ™te hărÈ›i È™i puteam naviga prin alte È›ări, pe când a cum nimic.

Vă rog frumos daca puteÈ›i să ma ajutaÈ›i È™i pe mine cu acest inconvenient.

Vă mulÈ›umesc si astept părerile voastre.

Nu o lua in nume personal , nu am scris cu răutate , doar atrag atenÈ›ia ca pe acest forum vei fi mult mai apreciat daca încerci să te exprimi RomâneÈ™te

Share this post


Link to post
Share on other sites

aceeasi problema vad ca ai si u danyx:P...si mai am un prieten care a patit asa la s60:P nush daq e cine care stie sa ne ajute am fi recunoscatori:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traducere:

AceiaÈ™i problemă văd că ai È™i tu danyx  :P .....È™i mai am un prieten care a păÈ›it la fel cu un S60. Nu È™tiu dacă este cineva care să È™tie să ne ajute.... am fi recunoscători .  :D

@ Matey faci confuzie ....eu nu am această problemă ....doar am dat "culoare" celor scrise de tine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Only shit!!!! Tare faza cu traducerea  ;D

Rezolvarea va intereseaza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt absolut sigur ca va fi cel putin un om fericit daca postezi rezolvarea.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea Matey. Te duci frumos la un supermarket si cumperi "CD Lens Cleaner" cu 15-20RON. Il rulezi frumos de doua ori in DVD si ai scapat de probleme.... ;)

Cineva poate traduce in yahoo mess language?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traduc eu, nu merge cu CD Lens Cleaner pt ca fiind CD audio cu perie DVD ul nu-l va citi pana la pista 5-6 unde se afla peria, mai mult decat atat se poate strica lentila .

Parerea mea care este .

Eu pe al meu l-am desfacut si i-am tras o curatare de citeste acum si DVD uri copiate .

Sper ca nu te-am suparat mai Budulan ca stiu ca tu esti tare suparacios :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu asa l-am curatat si merge( pe cd-ul meu sunt 3 perii!)....Oricum, ati inteles ideea. Stergeti lentila (dvd-ului  ;D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu era vorba de traducere,nu stiam ce are si cum il pot face dar....voi.....Eu am pus cd dar are dreptate ca cd audio nu merge.asa ca tre sa-l desfac orc ms...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am patit si eu problema asta

Eroarea apare pentru ca nu a fost scos corect discul (asta in cazul in care nu s-a bulit capul de citire, care e o problema destul de frecventa).

Daca cititi in manualul masinii cum se schimba discul va spune acolo cum sa faceti: puneti contactul in pozitia II si scoateti discul si apoi bagati-l la loc. Apoi scoateti cheile din contact si asteptati 2 minute. Puneti contactul in pozitia I si lasati sistemul sa se reajusteze, dupa aproximativ 30 de secunde navigatia o sa inceapa sa functioneze din nou.

E adevarat nici la mine nu a mers din prima incercare, m-am fatait pe langa masina vreo ora pana a mers.

La ultima incercare am procedat in felul urmator si a mers (eu aveam deja discul scos din unitate, banuiesc cum este si cazul dumneavoastra acum):

Am pus contactul in pozitia II am bagat discul, am asteptat si mi-a dat eroarea ca nu citeste. Am luat contactul, am asteptat cateva secunde si am pus din dou pe pozitia II, am scos discul (am asteptat cateva secunde), apoi am pus contactul in pozitia I si am bagat discul, navigatia MERGE.

Eu asa am procedat si a mers, ar trebui sa mearga si la Dumneavoastra

Share this post


Link to post
Share on other sites

am incercat si nu merge :'( nu stiu ce are.Poate dvd e de vina sa fie umpic zgariat.Are cineva de vanzare dvd originale volvo care poate sa mi le trimita prin posta?as fi recunoscator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am incercat si nu merge :'( nu stiu ce are.Poate dvd e de vina sa fie umpic zgariat.Are cineva de vanzare dvd originale volvo care poate sa mi le trimita prin posta?as fi recunoscator.

ar mai fi si varianta sa fie capul de citire murdar

nu iti recomand cd-cleanere....cel mai bine este sa desfaci unitatea si sa cureti capul.

Daca nu te pricepi cauta pe cineva care repara unitati optice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu citeste deloc atunci la revedere, alta unitate optica .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti multumesc.O sa rog pe cineva,nu cred ca ma bag,mie frica sa nu stric ceva ;D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now