Sign in to follow this  
Followers 0
laviniu

Volvo V40 de vanzare la prea putini km in Germania

6 posts in this topic

Am ramas surprins la ce putini km se vand masinile Volvo S40 in Germania in comparatie cu masinile gen VW, Audi, BMW, care cam toate au peste 110.000km.

La Volvo S40/2007 se vand la 22.000 km, 30.000 km.......prea putine peste 50.000km.

Nu prea sunt atrasi germanii de Volvo de la vand asa repede sau......e oare alt motiv?

Intentionez sa intru si eu in selectul club al posesorilor de Volvo in curand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU stiu despre ce Volvo vorbesti tu DAR adevaratele volvo (S60/V70/S80) se vand chiar si la 461.ooo km, un Volvo de 2 ani si cu putini km este insa aberant de scump .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, cam asa se vand in Germania. La 2-3 ani dupa ce au cumparat-o noua si pe urma iau alta, tot noua. 30000km in 2 ani cu autostrazile lor, nu este mult. Ciudata este diferenta dintre km la Volvo comparativ cu BMW, Audi, VW. Poate ca si in Germania Volvo este mai exclusivist decat mainile autohtone  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in Germania cam greu cu Volvo..nu sunt prea multi fani..zic asta din ce am vazut..mai mult vw Audi Seat Sckoda,Mercedes..tin la "produse"  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai in Germania cam greu cu Volvo..nu sunt prea multi fani..zic asta din ce am vazut..mai mult vw Audi Seat Sckoda,Mercedes..tin la "produse"  ;D

VW si Audi corect, da Seat ??? unde, comparativ cu BMW sunt de cateva zeci de ori mai putine, la fel si Opel, Ford, etc.

Skoda nici ea nu exceleaza, chiar daca-i ieftina.

Cred ca am vazut mai multe Volvo decat Seat, sau poate-i doar impresia mea, Seat-ul niciodata nu m-a interesat asa tare incat sa ma uit dupa ele pe strada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai majoritatea sunt Vw si Audi,apoi Bmw si Mercedes mai este si opel dar mai rarut ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0