Sign in to follow this  
Followers 0
volvou

demontare/montare bara fata

6 posts in this topic

Salut.

Weekendul asta am fost la cabana unui prieten, pe un drum putin accidentat si am "reusit" sa-mi smulg bara fata. Nu a cazut de tot, doar in stanga a iesit de la loc. Am incercat sa o imping la loc, dar n-am reusit in totalitate. Ma poate ajuta cineva cu o schema (din Vadis, alldata, etc...) cum se demonteaza/monteaza bara fata?

Multumesc anticipat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu am patit la fel trebuie sa dai masca jos e posibil sa se fi rupt o clema si nu mai sta spoilerul lipit parerea mea tre sa mergi la un service

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai simplu, desfaci cele 2 bandouri(ornamente) gri, in spatele lor ai 2 suruburi, la pasajul rotilor mai ai s suruburi mici TORX, le desfaci si pe alea, o sa vezi ca sunt pe sina deci nu se desfac de tot, sus mai ai vreo 8 clipsuri de plastic iar la extremitatile spoilerului in partea de jos mai ai 2 braduti .

Vezi ca la tine a iesit spoilerul de pe sina laterala, tb sa-l dai jos si sa-l pui la loc, din experienta vezi ca sinele alea sunt fragile deci poate trebuie schimbate.

Succes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc, azi dupamasa "operez".

Sper sa nu fie nimic rupt p-acolo.

Revin cu noutati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totul a mers struna :)

Am si noroc ca nu s-a rupt nimic pe acolo, doar un ghidaj era "putin" rupt :).

Treaba merge foarte repede, mi-a luat vreo 5 minute sa o demontez si sa o montez la loc.

Multumesc pentru sfaturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu multa placere, oricum daca ai ghidajul rupt se poate "repara" cu suruburi de gips carton :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0