Sign in to follow this  
Followers 0
nnd

miroase urat

4 posts in this topic

cand nu folosesc aerul conditionat ci numai ventilatorul sau cand intra aerul in masina datorita vantului(in viteza de deplasare)miroase urat,ceva ca un miros de umezeala,ceva statut.Mentionez ca am un S40 din 1999,nu are filtru de polen,iar cand folosesc aerul conditionat nu miroase nimic urat

Va rog cine stie poate imi da niste sfaturi .Multumesc anticipat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problema asta cu mirosul urat am mai auzit-o si pe la altii cu alte marci de masina. Dupa cate stiu eu problema ar fi la scurgerile care preiau apa de la parbriz ,cele situate sub stergatoare. Ele trebuie sa aiba iesirea undeva sub rotile din fata.In momentul in care aceste iesiri se infunda , apa acumulata incepe sa cocleasca si de aici si mirosul urat din masina.

  Incearca sa torni niste apa pe ecele scurgeri si vezi daca iese pe undeva.

  Poate o sa-ti fie de folos cu ceva cele spuse mai sus.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un fenomen des intalnit mai ales la noi romanii, care traim in orase "imputite". Pe conductele de ventilatie se formeaza tot felul de bacterii care nu numai ca emana un miros neplacut, dar sunt si daunatoare cauzand tot felul de alergii si iritatii ale cailor respiratorii.

Cunosc pe cineva cu un service auto care are o sa intre in posesia unui dispozitiv de curatare a intregii instalatii de ventilare. In momentul in care o sa-l aiba, o sa te contactez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos ptr informatii ,mai astept pareri si ma intereseaza sa curat instalatia.

multumesc frumos celor care mi-au raspuns.Azi mi-a recomandat cineva un service pe la Cutitul de Argint care poate rezolva problema.Zice ca au un aparat special de curatat instalatia de ventilatie,chiar si cu camera video.Trebuie saa-mi fac programare si o sa vad cum e .Cine va avea nevoie i-l voi recomanda,costa in jur de 80 ron.Intai testez pe mine. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0