Sign in to follow this  
Followers 0
Guest Nelu

Lichide pentru spalatul parbrizului

5 posts in this topic

        Am gasit la un magazin o solutie concentrata pentru curatarea parbrizului la pretul de 5,3 lei. Pentru ca nu am fost multumit de cele din comert, preperate, am cumparat o doza sa vad marfa si, sunt multumit. Inainte de a folosi solutia asta, aveam impresia ca mi s-a uzat stergatorul din partea dreapta care la stergere, nu stergea perfect parbrizul si lasa niste dare.

        Sticluta, nu avea traducerea in limba romana, am cerut una, am primit-o in forma electronica si suna in felul urmator:

â€Contine : anionică tensides, fosfaÅ£i ÅŸi alte substanÅ£e

Elimina insectele lipite pe parbriz, noroi, silicon, ceară, particule de gaze de eÅŸapament, etc.

- Efect confirmat;

- Protejeajă materialul;

- Formula imbunatatita anti-calcar;

- Avantajele produsului: O vedere clară în scurt timp

ConÅ£inutul unei doze de 32 ml se diluează cu 2.5 -3 litri apa

Nu lasati la indemana copiilorâ€

        Daca folositi alte feluri de lichide preparate dupa retete â€secrete†sau recomandate de cunoscatori, sunteti invitati sa le scrieti in continuare pentru a putea alege â€solutia†cea mai buna.

post-952-12877865065626_thumb.jpg

post-952-12877865069152_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu folosesc de la Real la 5l (3 lei :D :D, era 7 inainte dar acum e oferta) si sunt multumit, dar sunt de parere ca daca stergatoarele nu sunt bune poti sa dai si cu acid pe parbriz ca tot nu se ia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

... sunt de parere ca daca stergatoarele nu sunt bune poti sa dai si cu acid pe parbriz ca tot nu se ia...

        Sunt de acord cu tine dar in cazul meu, nu se punea problema asta pentru ca atat stergatoarele cat si masina nu aveau un an de cand au iesit din fabrica si imi venea sa plang cand vedeam cum curata parbrizul.

        Poate am eu pretentii prea mari de la stergatoare si li s-a dus timpul de utilizate medie. Nu am mai avut pana acuma stergatoare din silicon si as vrea sa intreb pe cei care au sau au avut: care este durata medie de utilizare a unor stergatoare de acest fel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un prieten de al meu a pus stergatoare din silicon exact in momentul in care le-am schimbat si eu pe ale mele. El a dat aproape 100 de lei pe ele, eu am dat ~14lei... si le-am reschimbat amandoi in acelasi timp.

El a mers cam cu 10-15k km mai mult decat mine... aproximativ ~30-35k km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu de ceva timp folosesc Jet Xpert (atat cel de vara cat si cel de iarna) si sunt foarte multumit de el. La 460 am folosit o perioada 5l la 3 lei (cora) si am avut o depunere gospodareasca de mazga d'aia albastra pe care am curatato doar cu vasul demontat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0