Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest b99amc

am de dat un 360 gl (b200f)

15 posts in this topic

Dau volvo 360, an 1986, tras pe dreapta de doi ani.

Are ceva probleme (stergatoare, sistem racire) probabil reparabile.

Ma intereseaza sa o dau intreaga, nu dezmembrata (nu am unde sa o tin dezmembrata).

Pentru intrebari puteti folosi emailul sau sa ma sunati 0724317456.Mihai

Share this post


Link to post
Share on other sites

(off topic): Scuze Mihai ca ti-a fost sters contul, dar le radem fara analiza pe cele neaccesate de mai mult de 300 de zile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce motor are pe ea masina ? cardan , cutie viteze , elemente interior ,suspensii , faruri ,stopuri , jante ...???? cum sta la cele de mai sus ?

Un pret pt.toata masina ?

Apropos , de unde esti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Midnight caller: E in regula.In ultimul timp nu am mai intrat pe forum si cu atit mai putin sa ma loghez.

To Addex : Masina are motor de 2.0 litri, injectie Bosch.Transmisia e in stare buna, nu am avut probleme.Starea elementelor optice este in regula (mai putin un stop din stinga).Amortizoarele, anvelopele, bobina, fisele, bujiile, distributia, cablurile  si sabotii frina de mina au fost schimbate cu un an inainte sa o trag pe dreapta. Eu sint din Bucuresti, zona Piata Muncii (acolo este si masina).Daca ai drum, poti sa ma suni si sa vorbim.

La pret nu m-am gindit ca e comoara sentimentala.Insa nu am mai mers cu ea din simplul motiv ca am achizitionat una mai tinara.

Asa ca daca ai nevoie, bate un drum pina la mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca tot ajunge la remat, niste piese nu dai la vanzare?

Cum ar fi farurile si semnalizatoarele din fata si grila fata - daca sunt o.k. - sa nu fie crapate, sparte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci. M-am intalnit cu domnul Mihai si...a ramas sa anunt forumistii detinatori de seria 300 despre urmatoarele: se va organiza o sedinta de dezmembrare sambata viitoare, fiecare isi ia ce vrea si va veti intelege la pretul pieselor. Masina este un 360 hatchback gri metalizat, de pe care se pot lua multe(interior-exterior).

Personal m-am abonat la debitmetru, filtru de carbon(asa arata cel putin-pentru vaporii de benzina), fise, bobina de inductie, alternator, bara fata, stopul de pe partea dreapta, esapament, rampa de injectoare. Raman destule repere, ca sa nu ziceti ca sunt hulpav- demaror, radiator, cardan, interior, bord.

Daca adminul este de acord, ori continuam planificarea pe acest topic, ori il muta in sectiunea 300.

Sa nu uit, as lua si farurile, dar vad ca intrebat deja de ele m_robi1331. Poti sa incerci sa iei legatura cu domnul Mihai si sa vezi daca ti le pune la posta, daca nu ,le iau eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ramane ceva din esapament ma bag si eu.Deasemenea manerele de la usile din fata( plasticele de care tragi cu mana), cablul de kilometraj, semnalizarile din aripa(daca are,unul imi trebuie), probabil puntea spate, plasticele ce acopera gaurile din bara de fata, bobina daca nu o ia alex,fisele si deasemena fulia de la alternator,aerisitorul dreapta din bord si unul din cele centrale;poate si diferentialul sau cutia cu totul, si poate si jentile daca sunt din aluminiu pe 13 si Volvo originale.Rezerv tot ce ramane dupa Alex.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"alf 08", m-am inteles cu un alt membru de aici de pe forum, cu "marcello" si iau de la el farurile si semnalizatoarele de pe un 340 din 1991(!), asa ca puteti sa le luati linistit.

Va multumesc, ca v-ati gandit la mine.

Noapte buna!

Robert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok Robert.

Kalyyyyyy, ramane sa stabilim ce si cum sa facem (ce vreau eu se scoate usor si apoi te ajut sa desfaci ce iti trebuie). Jantele sunt originale dar de tabla, nu stiu exact daca sunt de 13` sau de 14`. Bara nu este modelul tau, o sa caut capacele alea de pe masina pe care o am in curte, semnalizarile sunt in bara dar...am eu un semnalizator de care cauti. Sa pregatesti o Cola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi alf si ramane sa vorbim la telefon sapatamana asta.Apropos aerisitoarele si fulia le-am cumparat azi din alta parte iar alf tipul de unde le-am luat( am facut si un topic despre asta mai demult) are un debitmetru sigilat:) si lentila de la farul din dreapta fara rugina.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misto ca e sigilat, partea proasta este ca am ramas in aer cu banii rau de tot  :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai calm ca il are de data trecuta cand am trecut eu pe la el (adica asta primavara).

Share this post


Link to post
Share on other sites

in atentia celor care erau interesati de topic-din cate stiu eu si Kalyyyyy: nu am mai reusit sa dau de domnul Mihai, o sa mai incerc sa il sun zilele astea.

Share this post


Link to post
Share on other sites