Sign in to follow this  
Followers 0
Volvo460

Reparatie daune provocate de grindina

9 posts in this topic

Luni seara un vecin "binevoitor" nu a mai gasit cosul de gunoi si a aruncat borcanul cu dulceata pe geam.

Surprinzator pentru mine este ca mi-a nimerit masina. Va dati seama ca nu stiu cine este acel vecin, dar stiu ca V-ul meu a fost lovit cu acel borcan pe plafon. Rezultatul: doua lovituri ca cele de grindina, vopseaua nu este sarita.

Este adevarat o grindina mai serioasa :'(

Stie cineva de vreun service unde se pot remedia cele aratate mai sus, prin zona Bucurestiului, fara a necesita chit, vopsea etc.

Am gasit pe net un anume Dr Grindina dar este prin Galati si momentan nici nu este in tara.

Orice sfat este binevenit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu as fi interesat de asa ceva.

Acum 1 saptamana, in timp ce mergeam cu aprox 80km/h am incasat un zavor de la oblonul unui camion, care s-a pierdut direct la mine in portiera stanga/spate (camionul nu era nicaieri).

Sunt 2 puncte ca la grindina, plus sperietura care am tras-o... plus tambalaul pe care l-am creeat cu chematul politiei. Inutil, binenteles.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mai exista in Timisoara  WWW.LGPZENTRUM.RO dar locatia asta nu ma ajut absolut deloc. Mai bine trec prin Galati inainte sau dupa anuala si rezolv problema.

Oricum daca nu imi iese bine imi pun folie carbon pe plafon si asa aveam de gand. Dar oricum trebuie indreptat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Volvo460 daca ajungi prin Galati da-ne un semn (@VOLVO16 si @Danutzzz)  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu caut sculele si cand le gasesc ma apuc de treaba.   :toothy1::toothy2:

Am impresia ca tu vrei sa o operezi pe cord deschis! :tard:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A incercat cineva cu ventuza respectiva? Parca mai era ceva cu magnet... Eu am pe portiera stanga fata o lovitura de la alta portiera (dah, traim in Romania) dar este infundata cam 1cm (raza) si acea ventuza cred ca nu este eficienta in cazul meu.

@ Adi, aceleasi instrumente le foloseste stomatologul meu  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0