Sabau Raul

Senzor temperatura motor pt Domnu Voicu

17 posts in this topic

Seria..........XLBKX183EKCO11493 SI pozele cu acel senzor de temperatura.

post-1115-12877865180132_thumb.jpg

post-1115-12877865184177_thumb.jpg

post-1115-12877865188084_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOSCH 0 280 130 032 - 50RON - disponibil maine...

Se comanda ?! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum ai ajuns la concluzia ca nu mai functioneaza si trebuie inlocuit  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine il am, cel mai probabil Miercuri e la tine...

Toate bune si nu mai vorbi cu "Dumneavoastra" ca ma simt batran ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok domnu Voicu dar oricum sunteti mai invarsta decat mine si atunci nu-mi permit sa va iau la per tu pt ca nu imi vine sa vb asa cu dmv.:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce cool suna: domnu` Voicu  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Mda, "domnu' Voicu" are o problema, pt. ca a comandat senzor BOSCH si i-a ajuns Quinton Hazell (Commercial Ignition), care e o chestie italieneasco-englezeasca in care sincer nu prea am incredere... Incerc sa descurc problema, scuze de intarziere, insa nu vreau sa-ti facturez BOSCH si sa-ti trimit un rebut apoi sa ma fac ca ploua

    Multam de intelegere !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa nu astept pe maine venirea aculei senzor?? Pana la urma ajunge maine acel senzor??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ti l-am trimis pt. ca nu mi se parea normal sa-ti promit BOSCH si sa-ti apara in colet altceva. Se pare ca a fost o incurcatura la furnizorii mei, si BOSCH-ul e mai scump... deh, imi pun cenusa in cap pe chestia asta. Daca il doresti in continuare, ti-l pun maine la curierat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Nu vad ce e NECLAR in ceea ce am spus mai sus... Am zis ca NU L-AM TRIMIS pentru ca NU ERA BOSCH ! Furnizorul avea un QH in stoc, care era ECHIVALENT la codul de BOSCH pe care ti l-am scris mai sus. Pretul pe care ti l-am comunicat, aparea ca pret pentru BOSCH, dar de fapt era pretul pentru PIESA ECHIVALENTA !

    Asadar, am luat furnizorul de urechi, si mi-a comunicat ca pretul pentru senzorul BOSCH este de fapt 215RON. Mi-am cerut scuzele de rigoare catre tine si nu ti-am bagat pe gat senzorul vechi. Nu am ce face din pacate, anunta-ma daca vrei QH-ul la 50RON, sau daca nu, sa stiu sa-l returnez la furnizor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles. Maine e la tine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult a ajuns si senzorul totul e ok multumesc inca odata.Se poate inchide acest subiect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur ca e totul in regula si inca o data scuze pt. neintelegere, dar nu a fost vina mea...

Drumuri bune !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc mult a ajuns si senzorul totul e ok multumesc inca odata.Se poate inchide acest subiect.

Functioneaza masina acum ca ai schimbat senzorul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.