Sanyboy

Service Baia Mare

16 posts in this topic

Buna tuturor,

  Sunt nou pe acest forum, de vreo 2 luni mi-am luat prima mea masina. Un VOLVO  V40, 19 DI, 85kW - 2001 ;D.

(km 226000 cam multi dar motorasu suna bine). In prima faza cand cautam ma uitam dupa golfuri, dar cand am vazut-o in targ direct mi-a sarit in ochi si a fost  :love5: .

  Din nefericire am avut un incident de cateva saptamani, mi s-a crapat furtunul de frana (noroc ca nu am avut viteza), cand am intrat intr o intersectie si am pus o frana brusca, si m-am ciocnit cu un Mitsubishi Pajero. In urma accidentului mi s-a "sifonat" capota (vezi poze atasate).

  M-am hotarat sa i fac o revizie.

  In primul rand ma intereseaza daca stie cineva unde as putea gasi in Baia Mare un tester (nu mi indica la bord nivelul temperaturii, probabil ceva senzor e dus sau nu face contact).

  In al doilea rand ma intereseaza daca stie cineva de vreo dezmembrare unde as putea gasi o capota pentru ea.

Va multumesc anticipat.

O zi buna!

 

post-2951-12877865786543_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

gasesti service volvo bun (perere personala) pe bulevardul bucuresti nr 104a in baia mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este srevice-ul Premium Cars.D-l Gabi Somcherechi este director de service, un tip super ok.Du-te pana acolo sa vezi ce zice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi baieti.

Am fost, si intradevar e defecta sonda de temperatura. Trebuie sa o schimb.

In rest au aparut niste coduri de eroare care au disparut dupa ce a dat unul de acolo un reset.

La prima vedere is ok cei din service, urmeaza sa-mi fac o parere mai "aprofundata" dupa ce ma duc sa mi schimb senzorul de temp.

Ms inca odata!

Noapte buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mergi cu incredere la Autobari, service autorizat  VOLVO , eu la S60 am facut acolo toate reviziile si e ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am "bagat-o" in service.

Schimb distributia, am comandat una originala, am sa vad la sfarsit cum ies si atunci am sa pot sa spun si eu o parere si (sper ca numa buna).

Faza e ca dl. Calin Rosu seful pe service e plecat in concediu si il inlocuieste unu ce nu se pricepe ca si Calin.

Dureaza o saptamana pana aduc distributia originala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi permit sa-ti dau un sfat:sa nu schimbi capota,se poate repara si vopsi,.doar pt. lovitura asta care se vede in poze,nu -ti trebuie alta capota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice sfat e binevenit  ;).

Doar trebuie sa gasesc pe cineva cine se pricepe sa o faca.

Am fost la un tinchigiu, capota fiind "dubla" (partea din interior nu e afectata) si un pic descentrata, el mi a zis astfel:

- taie tabla din interior (care nu e afectata deloc), cu asta ma gandesc ca ii scade rezistenta, si o indreapta cu ciocanul

- chituieste partea afectata si vopseste capota toata (dar mi-a zis ca, chitul o sa sara peste o vreme daca tot deschid si inchid capota). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa cauti alt tinichigiu.

Cauta un service,sau un tinichigiu care sa aiba aparat de tras tabla cu cuie(este un aparat destul de uzual ),si in felul asta nu-ti taie intaritura de pe interiorul capotei,eventual doar o ciocaneste putin sa o aduca in pozitia initiala.

Cat despre faptul ca o sa-ti sara chitul :D :D,asta e prea de tot,daca este indreptata bine,nu o sa fie nevoie de chit mult,si nu are cum sa-ti sara chitul.Cauta un alt tinichigiu,neaparat.

Si mai este un aspect:daca tu iti iei o capota sh,de unde stii tu, de cate ori o fi fost indreptata ,chituita, vopsita,, ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate.

Ms de sfat.

Cred ca ma apuc sa caut un tinichigiu k-lumea (numai sa ajunga odata in tara distributia, ca mai am de asteptat o saptaman dupa ea).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca vrei sa suni la dezmembrari, am eu nr. la dez de volvo si iti trimite prin curier(0723213705), daca doresti acest lucru ,dar parerea mea este ca are dreptate claudiu si nu cred ca ar trebui sa schimb capota pentru o mica indoitura ;D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai Matey, scuza-mi exprimarea, da' DE UNDE LE SCOTI FRATE ?!?!?! De unde pana unde numarul meu e atelier de dezmembrari ?! In primul rand e un magazin online, si in al doilea rand sunt DOAR PIESE NOI !

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai de pe forum....a fost un tip care a dat numarul si a spus ca e dezmembrari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era pe forum, am cautat dar nu stiu unde l-am gasit,dar era doar vizitator pe forum.Si a dat nr. asta si a spus ca are dezmembrari de volvo S80,S60...de toate.....scuze eu nu am stiut ca este numarul tau...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offf... mama lor de confuzii :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex dezmembrari.ro.    He he he  :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now