Guest Volvo_S40

sigurante :(

9 posts in this topic

Am si eu un s40 din 2001 si nu imi merge bricheta...nu alimenteaza....stie cineva unde pot sa ii verific siguranta ...ca nu o gasesc pe nicaieri ....

Multumesc mult .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!  :D

Gasesti in atasament TOT ceea ce te intereseaza. Spor!

awx-ule ai omorit omu cred cu acea schema  :D

Am si eu un s40 din 2001 si nu imi merge bricheta...nu alimenteaza....stie cineva unde pot sa ii verific siguranta ...ca nu o gasesc pe nicaieri ....

Multumesc mult .

Nu-s daca as putea sa-ti explic chiar pe indelete dar panoul de sigurante suplimentar sau cum s-o mai numi este ascuns sub volan, in stg, pe partea interioara a aripii pe unde este si maneta de deschidere a capotei. trebuie sa desfaci ceva plastic pe acolo. Dar sfatul meu este bun doar in conditia in care ai un S40 pana in 2004, ca daca ai masina mai noua nu stiu. Asa ca ar fi bine sa-ti completezi profilul ca sa poti primi informatii cat mai exacte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

awx-ule ai omorit omu cred cu acea schema  :D

Nu-s daca as putea sa-ti explic chiar pe indelete dar panoul de sigurante suplimentar sau cum s-o mai numi este ascuns sub volan, in stg, pe partea interioara a aripii pe unde este si maneta de deschidere a capotei. trebuie sa desfaci ceva plastic pe acolo. Dar sfatul meu este bun doar in conditia in care ai un S40 pana in 2004, ca daca ai masina mai noua nu stiu. Asa ca ar fi bine sa-ti completezi profilul ca sa poti primi informatii cat mai exacte.

Pai zise, bre, omu' ca e din 2001. :D

Oricum, profilul ar trebui completat, "neshte" poze, ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La S40-ul nou ai un panou sub torpedo, unul in compartimentul motor si unul sub mocheta pe partea dreapta la pasager pe lateral si....altele nu mai stiu, atatea am gasit eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am cautat mai demult dupa acea siguranta si am gasit-o pana la urma.

O siguranta mica (ca dimensiune) de 20 A

Am sa atasez o poza ca e mai simplu asa.

Spor la treaba .

post-1259-12877866756397_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este sigur siguranta din tabloul de sigurante de sub bord.La mine pe langa bricheta, nu mergeu nici luminile de zi si tot din aceeasi siguranta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai zise, bre, omu' ca e din 2001. :D

Oricum, profilul ar trebui completat, "neshte" poze, ceva...

Pai daca nu vedeam ca e din 2001 nu-i scriam, dar asa sper sa-l fi atentionat asupra faptului ca e bine sa-ti completezi profilul    ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"awx-ule ai omorit omu cred cu acea schema"

Frate Sergiu... asa sunt eu...mai "tehnic"... ;D

Best!  :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now