Victor

Volvo recheama 26.000 de autovehicule

8 posts in this topic

cel mai tare site de stiri auto. stiriauto... Dupa ce ca au preluat stirea cu copy paste, au si omis un paragraf. Fix acel paragraf care specifica tipul de masini + motorizarile.

Acest recall se refera doar la motorizarile T6!

Mie nu mi s-a intamplat nimic dubios in cele 7 luni de cand o am... si este vorba de un upgrade de soft la computerul principal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e omis nimic zice asa :

"Modelele vizate sunt S80, V70, XC60, XC70 si S80L (vandut in exclusivitate in China), fabricate in perioada 2008-2010."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totusi are dreptate andy, a omis ceva:

"The cars concerned are the 2008-2010 models of the S80, V70, XC60, XC70 and S80L (sold only in China), which are equipped with a T6, or six cylinder, turbo-charged engine."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu va recomand sa cautati sursa oficiala, nu site-uri de genul ala...

Sa vedeti cand copiaza unii de la altii si sunt atat de dobitoci incat nici macar nu citesc articolul sa vada ce copiaza.

Unele site-uri de stiri baga cate un rand de verificare printre randuri ca de ex "textetxtexte "Articol al mediaxyz" continua textul text" iar astia il copiaza si posteaza pe site fara sa aibe habar si nu isi dau seama decat cand apar comentariile si huiduielile de la utilizatori.

Alta metoda e cea de a modifica putin frazele, sau ordinea lor, sau unele cuvinte pentru ca Google sa nu le penalizeze website-ul, pentru ca Google te penalizeaza daca ai un articol identic cu alt site si in consecinta nu mai apari sus pe paginile de cautare asa ca sa nu va mirati daca pe un site la acelasi titlu scrie una si pe altul scrie cu totul altceva.

In concluzie : Pe site-urile romanesti de genul nu poti sa ai incredere in articole pentru ca....nu stii de unde e copiat si prin cate "modificari" a trecut. Sunt multe metode smechere in industria internetului pe care le folosesc mai ales site-urile de presa sau oricare alt site cu concurenta mare si care isi bazeaza veniturile pe trafic.

Cea mai buna sursa e........sursa articolului, daca o gasesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:(

Eu nu am zis ca nu e adevarata sau ca nu e oficiala ci doar ca pe multe site-uri romanesti de stiri din gama "Copy & Paste" se cam pierde sau se modifica din articol.

http://www.thelocal.se/21986/20090910/ asta da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now