Laura

Telefon cu surprize

30 posts in this topic

Strang oferte deocamdata  :D  ca sa fiu pregatita pentru marea intalnire cu cei de la Autozone unde nu mi-am facut inca timp sa ajung.

Dupa 1  nov. le fac o vizita, dar nu-mi fac sperante mari pentru ca ei oricum nu vor oferi decat un pret "bun" pentru un set nou de cauciucuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci frumos, betty!

Iau in calcul si propunerea ta. :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost in seara asta la Autozone.

Pe scurt, oferta lor este urmatoarea: sa cumpar de la ei anvelopele pe care le vreau eu, respectiv Michelin Alpin A3, cu pretul de 430 lei/buc. (montaj inclus), deci un total de 1720 lei.  Cauciucurile mele arse , in urma unui calcul facut de ei, conform uzurii pe care o aveau, ar fi valorat acum 1182 lei. Ei bine, de acesti 1182 lei ei ofera doar servicii, adica inlocuire anvelope la schimbare de sezon, echilibrat roti, geometrie, servicii de depozitare in noua locatie. In cat timp? In cat o da Domul sa am eu nevoie de serviciile lor.

So, take it or leave it, Laura.

In situatia data, daca mi-as cumpara cele mai ieftine Michelin-uri pe care le-am gasit pe piata, la care se mai adauga montajul, as ajunge la pretul “oferit†de ei.

La depozitul care a ars aveau asigurare numai pentru anvelopele noi, cele pentru care aveau documente de cumparare cu care puteau dovedi valoarea de intrare.

La noul depozit cica au gasit un asigurator care a fost de acord sa asigure si anvelopele celor ca mine  ;D, undeva pe la 60 euro/buc.

Ma incearca o mare sila pentru ca deja ma hotarasem sa schimb “prestatorulâ€, iar acum sunt practic legata de ei.

Le-am propus sa-mi cumpar eu anvelopele de unde stiu eu si ei sa suporte macar o parte din costul lor, dar tocmai asta-i problema, ca nu au bani, nevand asigurare. Foarte simplu stau lucrurile pentru ei.

Nu le-am dat nici un raspuns pe loc.

A, cercetarile inca nu s-au terminat , deci nici cu forta majora si calamitatea nu stiu cum stau…

Maine vorbesc si cu o prietena avocat sa vad ce ma sfatuieste. Problema e ca frigul a venit si mult nu mai pot amana, trebuie sa iau o hotarare….

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now