Sign in to follow this  
Followers 0
tybyS40

protectie esapament

6 posts in this topic

in zona centrala, schimbator de viteza, frana de mana sau cel mai bine toata partea centrala din interiorul masini pe unde trece teava de esapament se incinge foarte tare, am ridicat masina pe elevator si am descoperit cu uimire ca nu am decat o mica bucata de protectie cu aluminiu undeva pe langa schimbator.

Imi i-a foc piciorul drept dar sunt optimist ca vine iarna ;D, ce pot face.....exista protectie sau asa este prevazuta din fabrica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa nu ramii in ceata, eu nu am aceasta problema.

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in zona centrala, schimbator de viteza, frana de mana sau cel mai bine toata partea centrala din interiorul masini pe unde trece teava de esapament se incinge foarte tare, am ridicat masina pe elevator si am descoperit cu uimire ca nu am decat o mica bucata de protectie cu aluminiu undeva pe langa schimbator.

Imi i-a foc piciorul drept dar sunt optimist ca vine iarna ;D, ce pot face.....exista protectie sau asa este prevazuta din fabrica?

Pai nu iti poti da seama daca lipseste ? Vezi ai cumva prinderi pe acolo, vezi daca iti poti da seama daca lipseste sau nu.

Eu unul am pe tot parcursul evacuarii.

Credca ai putea gasi acea tabla termoizolanta pe la dezmenbrari, nu credca trebuie sa fie exact pt Volvo modelul tau, ii mai dai tu forma daca nu se potriveste perfect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu se vede nimic, nu gauri, nu sistem de prindere, nici suruburi ramase sau alt ceva....poate exista in Valdis o poza cu acea parte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai bine fa o poza cu zona cu probleme de care zici si noi ne uitam la ale noastre sa vedem daca-ti lipseste ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0