danutzzz

Body Kit Volvo S60

25 posts in this topic

se poate face si pe S80 asa ceva....stiu niste baieti care se ocupa numai cu tunning de cativa ani- Prostreet tunning, sunt fffff buni, si fac orice, kiturile facute de ei se potrivesc LA FIX pe masina.......sunt tari baietii.

La S80 e mai pretentios, parerea mea, un model de kit tunning, deoarece este o limuzina, nu o masina sport si kitul de tunning trebuie sa fie potrivit ca design pentru ea, nu poti face un kit tunning sportiv ep S80...dar cu putina imaginatie, cred ca ar iesi ceva superb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ledurile is baza tatii

Si asa vine craciunul

:violent1:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e ca e urat cu spume, leduri si lambo-doors...  :confused2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O firma adevarata de exterior tuning pentru mine e aceea care isi face propriile creatii, simple si de bun gust, nu o firma care pune leduri a la audi ca asa e la moda in cocalarime si a caror body kit-uri sunt de fapt imitatii a unor modele ( vezi si numele M style, penibil ) pe care le piscale ca sa se potriveasca si la alte masini. Ala nu e tuning, aia nu e creatie, nu e arta, e....n-are rost

My 0.2 bani

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-mi place body-ul asta....cel putin partea de la luneta si cu stopurile alea is facute ca dracu.Da nu stiu pt s60 nu prea am vazut kit-uri faine...numa de astea cu bare pana in asfalt si atata tot.Asta nu-i tuning....nu mi-as face masina asa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca as vrea sa-mi "bat joc" de un S60, asa l-as face http://www.garaget.org/?car=67985.

Mare dreptate ai!Dar asta are numai de la VOLVO body kit-ul nu facut pe ghenunchi Suedia

Aia gri are bodykit-ul de la Bluepower,ledurile si usile(lambo) dau ca nuca-n perete pentru o masina ca asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-mi place body-ul asta....cel putin partea de la luneta si cu stopurile alea is facute ca dracu.Da nu stiu pt s60 nu prea am vazut kit-uri faine...numa de astea cu bare pana in asfalt si atata tot.Asta nu-i tuning....nu mi-as face masina asa

Si ne plangem ca nu avem utilaje de dezapezire  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am postat acel link deoarece mi se pare ca e un kit cat de cat ok la un pret rezonabil.Daca cititi cu atentie vedeti ca acel kit nu contine lambo doors si acele leduri.Nu zic ca nu sunt kituri pt s 60 mult mai frumoase , dar asta e ce am gasit din intamplare pe un site din Romania si am zis sa il postez aici poate voi "ajuta" pe cineva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am spus ca acel kit este din Suedia made by Bluepower si ara destul de grosolan pentru un S60

www.bluepower.se uita-te aici !

Share this post


Link to post
Share on other sites

super

@detonator da am vazut apoi ca e facut in suedia.

SE fac si lucruri mai putin bune in Suedia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am spus ca acel kit este din Suedia made by Bluepower si ara destul de grosolan pentru un S60

www.bluepower.se uita-te aici !

Imi pare rau, nu contest ca e exagerat-spre-kitsch(as zice chiar urat insa gusturile nu se discuta!) dar e facut in Germania de firma GCT:

http://www.germanycartuning.de/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=575&category_id=218&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

..de unde si diferenta de pret (bluepower:"This product is specially selected by us.")

Insa pleoapele de stopuri sunt unice si extraordinare pt mine! ;D  ..si nu din motive de tuning. prietenii stiu de ce ;)

mai au un inca un model, mai discret, mai cuminte:

http://www.germanycartuning.de/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=727&category_id=218&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

si le vand si separat:

http://www.germanycartuning.de/index.php?page=shop.browse&category_id=218&option=com_virtuemart&Itemid=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

o (mica) rectificare:

sunt fabricate de fapt in Polonia de catre Maxton (www.maxtondesign.eu/?mod=93&t=nP&tID=0&nID=37) pentru firma din Germania - CGT, al carei patron tot e polonez ;)

la fel ca telefoanele Nokia facute la Jucu  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu conteaza unde e facut,cred ca la S60 merge ceva mai finut si body kitul original este mai finut

Dar gusturile nu se discuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/110802560239?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

eu ceva de genul vreau sa pun cat de curand

sincer asta imi place si trebuie sa imi placa mie nu altuia dar eu cred ca e ok

sa gasesc jantele o sa fie greu dar am gasit unele pe 19 de la un s60 R

nustiu cum va fi dar vom vedea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata interesant kitul ala..dar tre sa vezi cum arata pe lateral.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruleaza pagina mai jos si iti arata 3 poze

Da e foarte misto kitul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruleaza pagina mai jos si iti arata 3 poze

Da e foarte misto kitul

Mda...ca bine zici :))) La ora la care am postat...eram mai mult adormit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu e problema stai linistit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now