Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

betty

Cauciucuri de iarna pt clio

9 posts in this topic

Salut,

Ma intereseaza sa cumpar un set de cauciucuri de iarna pt un clio symbol. Nu vreau sa le cumpar noi pt ca e genul de masina pt care nu merita sa investesti in niciun fel. Deci vreau niste nauciucuri no name cat sa ma tina iarna asta. Masina va merge doar prin Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce dimensiune are cauciucul masinii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate n-am talonul la mine, dar cred ca toate clio-urile au aceeasi marime la cauciucuri. E model 2004.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am clio,asa ca nu stiu ce dimensiune au.

Eu am niste cauciucuri care sunt all-seasons,nu sunt rulate mai mult de 10.000 de km si dimensiunea lor este de 185/65 R15.

Cauciucurile au fost montate pe o dacia logan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% sunt pe 14 inci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

las-o cu cauciucurile pe care le are ! pentru mers prin bucuresti si ciorapi poti sa-i pui ! crezi ca e mai bine cu cauciucuri de iarna ? tot asa de preventiv vei merge si tot acelorasi pericole vei fi supusa...

cauciucuri de iarna iti trebuie daca iesi din bucuresti si vrei sa mergi mai tare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa este, numai ca daca ninge mai tare la Buc, intre blocuri nu intra baietii cu lamele decat primavara  :D si fara gume bune nu prea iesi la drumu' mare. Eu zic sa-ti pui macar pe fata, unele mai ieftine gen Debica, Sava, etc chiar si resapate daca mergi numai in oras.

las-o cu cauciucurile pe care le are ! pentru mers prin bucuresti si ciorapi poti sa-i pui ! crezi ca e mai bine cu cauciucuri de iarna ? tot asa de preventiv vei merge si tot acelorasi pericole vei fi supusa...

cauciucuri de iarna iti trebuie daca iesi din bucuresti si vrei sa mergi mai tare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina are cauciucurile cu care a iesit din fabrica (in 2004). Sunt netede aproape ca in palma. Am pus ieri o frana usurica de la 50 km/h pt ca era o groapa si masina s-a dus taras (n-are nici abs). Trebuie sa-i schimb urgent caucuicurile, si daca tot e iarna... O sa revin cu dimensiunile exacte.

Share this post


Link to post
Share on other sites